.


Magický TrojúHELLník - trojka

17. april 2012 at 20:50 | V |  Magický TrojúHELLník

3.

S hlavou podepřenou, pomalu zavírajícíma se očima a myšlenkami kdesi v zemi vzdálené se Sam nepřítomně koukal na monitor a pravou rukou pomalu otáčel kolečkem u myši. Sem tam přelétl pohledem několik řádků či slov na rozsáhlé stránce před ním, kde se snažil do mozku nahrát si nejednotné informace o záhadě Bermudského trojúhelníku.
…Od doby, kdy před tisíci lety první mořeplavci napjali plachty svých člunů, se rozsáhlé a nevyzpytatelné plochy oceánů staly zdrojem četných mýtů a záhad, místy zabydlenými podivnými obludami s nevysvětlitelnou mocí…
Rozhodl se, že se nejspíš bude muset smířit s tím, že bude dřív večer, než se stihne prokousat mořem internetových odkazů a teorií, přičemž každá z nich tvrdí něco jiného a většina z nich se navzájem vylučují.Bohužel v současné době nevíme o žádných mapách, kde jsou zachyceny přesné hranice Bermudského trojúhelníku…Kdybychom trvali na vymezení trojúhelníku již zmíněnými třemi body, pak bychom zjistili, že téměř polovina všech záhadných zmizení, které daly vzniknout mýtu Bermudského trojúhelníku se do něj nevejde.Takže nakonec dojdeme k závěru, že Bermudský trojúhelník vlastně není trojúhelník
"Tak s touto informací se učitelka nejspíš nesmíří"¨
Pomyslel si, jakmile přeskočil z části historie na současná fakta. Potom ještě letmo přečetl něco o Kryštofovi Kolumbovi a nějakém Američanovi, který napsal knihu 'Bermuda Tringle', ale víc nic.
Ještě jednou zakroužil očima po monitoru, když si náhodou všimnul poněkud nepatrného nadpisu…Let č. 19…
Letecká základna Fort Lauderdale, Miami, hodiny ukazují 14.10 je 5.prosince 1945 a od betonové rozjezdové dráhy se odlepuje poslední ze skupiny letadel. Skupina míří na východ. Byl to běžný let a počasí bylo příznivé. Z dochovaných archívů se můžeme jen dohadovat, co se vlastně stalo. Byl zachycen rozhovor mezi posádkami lodí a letadel, který jasně ukazuje na to, že ztratili orientaci. Někdo se ptal, co ukazuje jeho kompas a potom ještě dodal, "Vůbec nevím kde jsme. Asi jsme po poslední obrátce zbloudili." Komunikace ještě chvíli běžela, byly sděleny orientační body, které měly pomoci pilotům v jejich zpáteční cestě. Velitelem letky byl zkušený instruktor Charles Tailor…
Z dochovaných archívů se můžeme jen dohadovat, co se vlastně stalo…

"Charles Tailor…"
Zopakoval si pro sebe a přitom si marně snažil vzpomenout, kde to jméno už slyšel?…tedy pokud nepočítal výklad učitelky Maisonové. Jedník pohotovým kliknutím si otevřel vyhledávací okno a znovu se dal do projíždění dalších odkazů, které mu vlastně neřekli nic nového. Opakovalo se to jako na běžícím pásu, až konečně donutil sám sebe vzpomenout si
"No jasně!"
Plácl se do čela a pohodlně se rozvalil na židli, protože ho od toho věčného sezení bolely záda.
"Děda mi jednou říkal o tajemném zmizení jeho otce kdesi na moři. Vyletěl si prý se skupinkou letců na moře kvůli nějakému cvičení…a už se nevrátil. Buď je to dokonalá shoda jmen anebo…je to můj vzdálený příbuzný…"
"Co to děláš?"
Julie se energicky postavila na nohy a nacpala svoji tvářičku těsně k Samově, kterou si podpíral bradu.
"Referát o svým pradědovi…"
"A nechceš si se mnou hrát s poníkama?"
Skočila mu do řeči ještě dříve, než svoji větu stačil vůbec dokončit
"Dívej, můžeš je učesat a upravit jim kopýtka. Podívej, Růženka už čeká!"
A nacpala mu sytě růžového poníka s fialovými fleky po těle Samovi přímo k nosu.
"Neruš ségra!, výjimečně se snažím o něco do školy"
Pokračoval ve svém odhánění. Nadzvedl ruku a pokusil se Julii odstrčit pryč z jeho dosahu, aby mě klid na práci a nemusel poslouchat její otravný hlásek. Jestli se jí okamžitě nezbaví, během několika minut si bude muset vyslechnout podrobnou historii Ponylandu, kterou už slyšel tolikrát, že by ji dokázal odříkat nazpaměť jako dlouhou básničku.
"S tebou není žádná hra!"
Dupla si nožkou a odporoučela se na druhou stranu pokoje
"Využijte prosím naše diskusní fórum"
Přečetl nahlas velký zářivý nadpis pod textem, pod kterým se shromáždilo nemalé množství komentářů. Konkrétně 445.
Neměl tolik času, aby si pečlivě prohlížel každý z nich a tak většinu z nich jen znuděně přeskakoval a u toho přemýšlel, co bude dělat potom. Nepočítal s tím, že ho některý z nich zaujme natolik, aby mu věnoval déle jak dvě sekundy svého času, ale nad jedním se opravdu zastavil.
"objevte s námi odpověď…více informací na této stránce"

Sam se tomu jen v duchu zasmál a jen tak, z čisté ironie, odkaz rozklikl. Ocitl se náhle na tmavě černé stránce. Když už si myslel, že se nic dít nebude, u levého okraje se objevila svíce, jejíž velikost sahala asi do ¾ výšky obrazovky a sama od sebe vzplanula jasně žlutým plamenem.
"Autor stránky si s grafickými efekty dal asi práci"
Proběhlo Samovi hlavou, jakmile se vedle svíčky začal objevovat nafialovělý text, psaný psacím písmem.
"Pojďte se s námi vydat na cestu do neprozkoumaných tajemství lidské duše. S naší pomocí se můžete setkat s vašimi zesnulými blízkými a trávit s nimi nádherné chvíle. Pronikněte do samého nitra okultismu a poznejte věci dosud nevídané…nalezněte odpověď…"

"blbost!"
Sam nad tím jen pohrdavě mávl rukou a zasmál se. Vyvolávání duchů mi teď opravdu nepomůže."
A začal s dalším hledáním informací…

 

1 person judged this article.

Comments

1 Altheda Altheda | Web | 5. may 2012 at 18:27 | React

Teda... musím povedať, že toto je po dlhom čase poviedka, ktorá ma konečne naozaj zaujala... Tajomný začiatok, potom zdanlivo pokojný život študenta, ktorý práve robí referát o hrozivom Bermudskom (či vlastne bermudskom:)) trojuholníku... Super!:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama