.


Mé druhé Já - 3

18. april 2012 at 21:53 | V |  Mé druhé já

Chapter III

Z předchozí kapitoly - Emma je zmatená, neví co si má myslet. Sen, který se jí zdává snad každou noc nechce odejít a jeho děj se stále opakuje. Může říct, co bude za vteřinu, za dvě, dokonce jaký bude mít konec. V hlavě se jí vyskytuje myšlenka, že se jí tím někdo snaží něco říct. Nejvíce zvláštní jí přijde skutečnost, že ta malá holčička ze snu, se také jmenuje Emma a má tři roky...zhruba ve stejné době jí samotné zemřel táta na rakovinu...nevědomky tak ztělesňuje samu sebe?...nemá tušení...

"…dně ať si Amanda říká, co chce, já to prostě vidím takhle. Co myslíš ty?"
Nic, naprosto žádná odpověď, jako by její slova měla vyznít do prázdna.
"no tak Emmo, vnímáš mě už konečně?"
Zase nic. Tentokrát už to Jill nevydržela. Naklonila se ke své kamarádce a prudce s ní zatřepala za rameno. Emma sebou trhla, podobně jako dnes ráno ve svém pokoji. Hezkou chvíli jí trvalo, než si uvědomila, co se to tu děje. Z posledních několika málo minut si nepamatovala zhola nic.Dokonce si ani neuvědomovala, že na ni Jill celou tu dobu mluví a proto ani v nejmenším netušila, co jí to vlastně říká. Zaslechla jen několik málo posledních slov, z čehož mohla usoudit, že si nejspíš stěžuje na něco ohledně Amandy, ale víc ze svého zasekaného mozku momentálně nedostala. Trhnutím hlavy vrhla pohled na svoji kamarádku, která se tvářila už docela rozčíleně. V tomhle ohledu se jí ani nedivila, koho by neotravovalo v jednom kuse někoho budit, aby vaším slovům alespoň z části naslouchal. Chvíli jen tak mlčky zíraly jedna na druhou, vzhledem k tomu, že si Emma teprve utvářela, jak se k tomu všemu vyjádří, ale nakonec z ní stejně vyšla už očekávaná odpověď, která podle všeho mluvila za vše
"EE?"
A u toho nevědomky nahodila hloupý výraz, který se u ní objevoval téměř vždy, když něčemu nerozuměla. Než si však stačila uvědomit, co to dělá, Jill jen dlouze vzdychla a pokračovala
"To tě to nezajímá nebo co?"
Zeptala se poněkud vyčítavě, jako by Emmě dávala za vinu, že si tu kvůli jejímu nezájmu musí mluvit jen tak sama pro sebe, což ji očividně štvalo.
"Ne, pokračuj"
Vyzvala ji téměř okamžitě poté.
"Jasně, že mě to zajímá!"
Ale Jill se na to jen ironicky zasmála
"Ha, jasně. Vždyť ty ani nevíš, o čem mluvím, že?"
Emma zkřivila rty a párkrát pokývla hlavou ze strany na stranu
"Náhodou jo! Ale mohly bychom si to jen tak pro zajímavost zopakovat ne?"
Jill jen pozvedla levé obočí.
"Emmo, co se to s tebou děje?!"
Byla to otázka a pohled na věc zároveň, jelikož Jill moc dobře věděla, jaká je příčina toho všeho, jen to očividně chtěla slyšet přímo od Emmy.
"Fajn, poslední dobou dost špatně spím"
Přiznala, avšak snažila se ve svém vysvětlení najít okliku, kudy by se dostala z té trapné situace
"Tohle není všechno, nevyhýbej se tomu!"
"Dobře, dobře! Jak chceš, vzdávám to!"
A rozhodila ruce na znamení své rezignace.
"Jde o to, že se mi to stále nepřestává zdát. To, o čem jsme spolu mluvily už skoro před týdnem. Pořád se mi to vrací. Noc co noc a já už nevím, co s tím mám dělat! Vím, co se stane, jakmile zavřu oči, každý okamžik už mám vrytý to paměti, jako by tam byl snad odjakživa a klávesa delete se mi nějak zasekla. A kvůli tomu mám poslední dobou výpadky pozornosti, protože se v podvědomí soustředím na něco úplně jiného a nedokážu tomu zabránit, ať dělám, co dělám. "
Řekla tiše a sklonila hlavu k zemi, protože nechtěla spatřit výraz své kamarádky. O to, jestli ji Jill slyší nebo ne, se už nestarala. Uprostřed rušné přestávky, kdy si naprosto každá dělal, co chce, nebylo mnohdy slyšet ani vlastního slova, takže si už k tomu všemu přidělávat starosti s nějakým náhodným odposlouchávačem.
"Chápu, že se ti o tom nechce mluvit, ale…Emmo podívej se na mě!"
Emma však její požadavek jakoby ignorovala a dál se zavrtávala pohledem do parket na podlaze.
"Emmo, podívej se na mě!"
Jiil zopakovala a tentokrát to vyznělo spíše jako rozkaz, než aby měla mnoho na výběr. Těžce a neochotně zvedla oči od země směrem ke své kamarádce, která, ještě než řekla, co má na srdci, ji věnovala dlouhý a soucitný pohled.
"Nemůžeš to nechat jen tak plavat, to přece víš!"
"A co mám podle tebe jako dělat!"
Vykřikla v momentě, kdy nad sebou na chvíli ztratila kontrolu, jako kdyby teď její mysl rozhodla za ni.
"to mám jít jako za psychiatrem?"
To už pro jistotu ztišila hlas, protože si nemohla nevšimnout, jako se za ní několik jejich spolužáků zvědavě otáčí.
"To ne, nikdy!"
Odpověděla, jako by už předem přesně věděla, co se jí tím Jill snaží naznačit.
"Pomůže ti to!"
"Vždyť si bude myslet, že jsem blázen!"
"tobě přece může být úplně jedno, co si o tobě bude myslet, ale hlavní prioritou je, že ti pomůže se toho zbavit.!"
Namítla Jill
"Ne, díky. Ještě mě budou mezi sebou pomlouvat, s jakou kravinou je to obtěžuji. Nestojím o další pomluvy!"
"tak si zajdi za věštkyní, pokud myslíš, že je to lepší řešení, jak se dozvědět o svém osudu."
A klidně se zhoupla na židli, na které seděla. Přitom se jí zablesklo v očích, z čehož bylo nanejvýš patrné, že to myslí smrtelně vážně.
"Přestaň"
Emma se musela nuceně zasmát.
"Už se vidím, jak sedím uprostřed temné místnosti naproti výstřední ženě, která vykládá karty a mumlá si cosi nesrozumitelného. Nechci se dozvědět, jak moc jsou mi hvězdy odkloněny, no a pak ještě přijde s tím, že kolem mě panuje jakási zvláštní aura. To už raději vydržím jedno sezení u psychologa."
"počkej, ty's to vážně ještě nikdy nezkusila?"
"Ne a nikdy nezkusím!"
Smála se Emma
"Ty snad jo?"
Jill se zatvářila nanejvýš tajemně, čímž se stala pro Emmu podezřelejší, než kdy jindy.
"no tak nenapínej, co ti řekla!"
Začala naléhat mezitím, co se Jill snažila zadržet svůj smích, aby nevyprskla na celou třídu. Poté se nadechla a nasadila vážný výraz.
"slečno Cunninghamová, vaše budoucnost se jeví do černého odstínu. Váš život bude stíhán strachem, hrůzou, a vidím…NE nebudu to říkat…až vás jednoho dne dostihne smrt. Zajímavý že?"
Navzdory tomu, jak moc svůj přednes Jill prožívala, to Emmě nepřipadalo nijak zvlášť převratné.
"Každý přece někdy umřeme ne?"
"Jo, ale přesto na tom něco bude! Myslím, že se tam budu muset stavit znovu, aby mi vysvětlila, co znamená ta hrůza a strach."
"Kašli na to"
Emma mávla rukou
"Ne, že bych tímto snad chtěla umění magie nějak zpochybňovat, ale podle mě jsou to jen žvásty! Půjč mi místo toho raději mobil. Měla bych zavolat mamce, ať mě tam někdy odpoledne hodí a došel mi kredit."
"Emmo, Emmo, Emmo…"
Zakroutila hlavou Jill a u toho vytahovala svůj telefon z kapsy.
"jediný člověk, který dokáže utratit kredit skoro za dva týdny! Na, tady máš a ne že se budeš dlouho vykecávat, taky už ho nemám moc."
"no nevím, kdo to se mnou včera večer mluvil skoro dvacet minut a stále mě přesvědčoval, ať to ještě nepokládám. Nevíš o tom náhodou nic? No a pak se nediv, že nemám kredit!"
Ušklíbla se, když spatřila Jill, jak ihned nasadila nevinný výraz a s telefonem v ruce vyběhla ze třídy. U dveří ještě na dálku naznačila, že si to půjde vyřídit jinam, protože tady by pravděpodobně slyšela jenom šum.
"ale pospěš si!"
Varovala ji
"za minutu zvoní!"
Ale to už byla Emma dávno někde na chodbě a vytáčela číslo. Přidala do kroku, a protože venku nebylo o nic tišeji, než ve třídě, doběhla až na záchody a s telefonem přitisknutým na ucho nervózně přecházela sem a tam po místnosti. Dovnitř sem sice ještě doléhaly tlumené hlasy ostatních, ale nebyl to takový problém, který by se nedal vydržet. Navíc jim po několika málo vteřinách udělal přítrž školní zvonek, který je rozehnal zpátky do svých tříd.
Emma si jen netrpělivě podupávala nohou do rytmu vyzvánění a netrpělivě očekávala přijetí na druhé straně.
"Tady je Emily Wilsonová. Momentálně nejsem k zastižení, zanechte mi prosím vzkaz"
"heh, ahoj mami."
Začala Emma už docela obvyklým způsobem, jelikož ji v tuto chvíli nenapadla jiná možnost, jak svůj proslov uvést.
"Jen jsem se chtěla zeptat, kdy končíš v práci, protož…"
Ale ještě dříve, než stačila vůbec doříct své slovo, v mobilu to náhle divně zašumělo, do toho zaskřípal nějaký divný zvuk a potom se z reproduktoru ozval úplně cizí hlas, který kupodivu vůbec nemluvil s Emmou, ale s někým úplně jiným.
…dobře, jdu do toho s tebou….
…takže jsme tedy domluveni, dneska večer…
…dneska večer? O tom nepadlo jediné slovo!...*cenzura* to je den
Emma se po celou dobu neodvažovala ani nadechnout, jak byla vzrušením bez sebe. Nějakým nevysvětlitelným způsobem se musela napojit na cizí síť, jinak si to vysvětlit nedokázala. Oba hlasy byly mužské a byla si naprosto jistá, že je ještě nikdy předtím neslyšela a nemohly tedy patřit někomu z jejich příbuzných, to by si pamatovala. Už vztahovala prst na tlačítko "ukončit hovor", aby neriskovala prozrazení, ale to, co vzápětí uslyšela, jí naprosto vyrazilo dech a na poslední chvíli si své rozhodnutí ještě rozmyslela
…šéf to tak chce!...
Zabručel ten druhý muž.
..tak přestaň laskavě nadávat a pomoz mi ho odprásknout, ať na tu špinavou práci nejsem sám, jasný?...
…jasný!
Souhlasil, ač očividně velice neochotně a tímto jejich hovor skončil. Emma stála roztřesená, stále s telefonem u hlavy, bílá jako křída a na několik málo okamžiků neschopná promluvit. Byla v šoku. Opřela se o zeď a pomalu se sesunula až k zemi, kde si konečně otřela čelo a uvědomila si, co to před chvílí vlastně slyšela.
"Panebože"
Zašeptla si pro sebe a přitom se v sobě snažila najít vnitřní klid, který jako by se po té události schoval až někam hluboko do duše.
"Ať to byli kdokoli, tak chystali vraždu! Někdo přijde dnes večer o život a já…já o tom vím a nemůžu s tím nic dělat! Varovat ho, před jejich strašným činem! Ne, řekněte mi někdo, že se mi to jen zdá! Zase zdá…že to není realita, prosím ne! Proč já?

 

1 person judged this article.

Comments

1 Lilly Lilly | Web | 6. may 2012 at 9:27 | React

ou, tak to vypadá napínavě:D
řekla bych, že lepší než u věštkyně to bude mít u psychologa:D
a přesně na to jsem myslela: Jednou umřem všichni :)
Jinak Jill je  v pohodě, zdá se:D Zajímalo by mě, kdo by mě nechal volat ze svého mobilu:D Asi neznám takovou druhou Jill:D

2 Erin Erin | Email | Web | 20. july 2012 at 13:21 | React

Oh! Běž a zachraň mu život! :-D
Ne, promiň, šibe mi.
Emma a Jill mi dost připomíná mě a mou nejlepší kamarádku. Teda, ne s tím, že bychom se navzájem ignorovaly, ale s tím mobilem a kreditem. O tom, že běžně volám domů a dozvím se o vraždě se zmiňovat nebudu. Zatím se mi to nestalo *musí zaklepat* a doufám, že se taky nedozvím. Stejně jako Emma bych byla mimo, ale věřím, že m´vymyslí něco chytréhom, nebo to prostě nechá být... Nebo prostě pojedu dál a dozvím se to :-D
Poklona!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama