.


R1 - Co mám dělat, když...

20. april 2012 at 17:40 | V |  Tutorials

CO MÁM DĚLAT KDYŽ...

…se od svého příběhu dostávám stále dál a dál?Pro lepší pochopení raději lépe vysvětlím, protože z názvu opravdu není příliš patrné, před jakým problémem se autor může ocitnout.
Takže…  • stalo se vám někdy, že jste po sobě četli např. část kapitoly, ve které jste zjistili, že se příběh odvíjí zcela jiným směrem? Že jste do něj zařadili věci, se kterými jste původně počítaly jen jako "pozadí, jako jinak řečeno křoví" aby děj neutíkal tak rychle nebo jen čistě na trochu oživení?
  • Že se změnil charakter některé z postav oproti plánům uvnitř vaší hlavy?
  • Že nevíte, jak to zase všechno dát do pořádku…?

Přiznejme si to, podobný problém jste určitě někdy už zažili nebo někdy v budoucnu určitě zažijete, i když třeba náhodou patříte mezi lidi, co si "důležité body" vypisují přehledně na papír…ale i tak nedokážete zabránit osvícení od kreativity, které stejně přijde, ať už dříve nebo později.
Nemusí to být náhlý zvrat, většinou je to spojeno s rozvíjením děje. Tu a tam něco pozměníte, něco přenesete do popředí, něco vyškrtnete úplně…a jste někde jinde, kam byste se s původní verzí třeba ani nedostali.
Co tedy dělat, když si s tím samotný autor neví rady?
Jsou dvě možnosti- a) Nechat to být, nahodit Pokerface a dělat, jako by se nikdy nic nestalo.
Tuhle možnost doporučuji v případě, že to není zase tak hrozné, to už musíte posoudit samy. Prostě pokračujte v ději, zapojte improvizaci a ono to nějak dopadne

-b) Pomaloučku, polehoučku z toho vybruslit
Ne, že byste museli přepisovat celé dílo od začátku, ale pomalu se vrátit ke starému motivu. K tomu, co jste tam skutečně chtěli dát. Třeba se vám tím podaří vymyslet nová zápletka, která to celé ještě obohatí a opět můžete nahodit Pokerface, protože to nikdo nemá šanci poznat, pokud si tedy už předem nezkopíroval vaše myšlenky

Pokud opravdu nevíte, jak dál, potom nezbývá nic, než to celé přepsat, ale ještě předtím se zkuste zamyslet, jesti je to opravdu nutné :)


Všechny názory, připomínky nebo vlastní rady můžete psát do komentářů!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 romantica-dream romantica-dream | Web | 21. may 2012 at 21:44 | React

A já mám třetí možnost, prostě zaimprovizovat:D
Můj velký problém.
Já napíšu prolog, mám to všechno v hlavě, pak si po půlroce přečtu prolog nebo anotaci a ouha, zjistím, že je to celé úplně jinak........

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement