.


Mé druhé já - 19 - 1/2

31. may 2012 at 11:35 | V. |  Mé druhé já


Tahle kapitola je strašně krátká...protože teď mám polnou hlavu něčeho úplně jinýho, vlastně nevím čeho, prostě mi nejde přemýšlet vůbecnad ničím, ani učite se pořádně nemůžu, nic si nedokážu zapamatovat. Dneska jsem nešla do školy, teda měla jsem jít, ale nakonec z toho z určitého důvodu sešlo...no tak si ji pokud možno užijte, není nijak záživná ani zábavná, snad se to zlepší...kéž už by byl konec roku...

Chapter XIX - part one


"Emmo, co se to s tebou dneska už všech všudy děje?!"
Zajímala se Jill, která si nemohla nevšimnout, že s její kamarádkou je něco v nepořádku. Obě seděli o velké přestávce na okenním parapetu opřené o chladnou skleněnou stěnu s teniskami položenými na starém radiátoru, který v těchto polo-letních dnech nevykazoval vůbec žádné známky tepla, ale stále pro ně byl užitečný alespoň jako pohodlné opěrátko, aby jim nohy neplandaly o zeď.
"HEJ"


Zařval někdo ve změti křiku prohánějící se třídou a po pár setinách přistála těsně vedle Jilliné hlavy na stěně shnilá mandarinka. Dívka stačila jen leknutím ucuknout a schovat hlavu pod rameno, dokud se neozvalo nechutné plesknutí a ovoce s dalším žuchnutím skončilo na linoleu.
Emma se nijak netvářila, že vy ji slova její kamarádky a dokonce i vřava jejich hyperaktivních spolužáků nějak zaujala. Mlčky zůstala otočená na stranu a místo do prázdna zírala do polomrtvé květiny, jejíž suché listy opadávající jen při sebemenším pohybu, by už opravdu potřebovali alespoň malou zálivku. Ve třídě se o květiny nikdo moc nestaral, většina z nich se nedožila ani druhého měsíce a ty, které zbyly, obyčejně nepřežili povánoční oslavy.
"Banda idiotů"
Zamumlala si Jill pro sebe. Ve vzduchu mezitím začaly lítat křídy ze strany na stranu, dokud se ve dveřích neobjevila hlava jedné z učitelek, které touto dobou mívaly dozor na chodbách a všem docela "jemným" způsobem, ve stylu těch nejhorších nadávek a vyhrožování, je donutila ztišit svoje hlasité projevy.
"Emmo?"
Nevnímala
"No tak Emmo vnímáš?!"
Tentokrát už si zasloužila silný dloubanec ramenem do zad, což ji donutilo směřovat svoji pozornost na kamarádku.
"Co je?"
Promluvila tichým, depresivním hlasem, jako kdyby právě přemýšlela nad něčím, co jí přidělávalo starosti.
"Už jsem si myslela, že mě zase ignoruješ."
"Já tě neignoruju"
"Ne? A co je potom tohle všechno? Čím dál víc se uzavíráš do sebe, nemluvíš s nikým jiným než sama se sebou a navíc se tváříš jako Boží umučení!"
Rozhodila ruce a vzápětí si je položila na stehna a naklonila hlavu víc k ní.
"Emmo, stalo se ti něco?"

Emma stále nic neříkala, jen na ni vrhla pohled, který mluvil za vše a Jill nepotřebovala dlouhou dobu na to, aby si to na ní všimla.
"Pořád tě trápí ty sny?"
Emma si skousla horní ret. Přitom pomalu zavrtěla hlavou a sklopila obličej.
"Aha…"
Podepřela si čelo a pokračovala ve vyptávání.
"Tak co se stalo?"

Emma bez zájmu sesedla z parapetu, a aniž by řekla jediné slovo, zamířila na své místo stejně jako se další spolužáci loudali do svých lavic, protože se právě chystalo zazvonit.
"Emmo!"
"Neřeš to Jill…"
"Emm, co se to děje?!"
Stála si za svým a chytila ji za rameno. Potom se ji prudkým pohybem chystala otočit, ale ta se jí vytrhla ze sevření a dál pokračovala v cestě.
"Proč jen musí být tak tvrdohlavá…?"
Řekla si pro sebe a v mžiku obrátila oči v sloup. Se svou kamarádkou to v mnoha věcech měla těžší, než tahat kámen na samotný vrchol pyramidy.
"Proč mi to neřekneš?"
"říkám, aby s to neřešila Jill!!"
Okřikla ji
"Proč to nemám řešit, když se ti něco děje, je to snad i můj problém ne! Já ti s tím chci jen pomoct!"
"Stejně to nepochopíš…"
"Jak můžeš vědět, že to nepochopím, když jsi mi to ani neřekla?!"
Emma se posadila na židli a začala si do batohu sklízet učebnice se sešitem, které jí zůstaly na lavici ještě po minulé hodině. Netoužila si k tomu všemu ještě vyslechnout poznámky učitele chemie, když po jeho příchodu nebudou veškeré pomůcky nachystané nahoře. Jill si také sedla a jedním pohybem si z lavice vyhodila tlustou učebnici chemii a pracovní sešit. Hned poté se zaklonila na židli a prsty si pročísla vlasy, jak už to měla ve zvyku a natočila pohled k Emmě, která ji však zastavila rychlým pohybem ruky.
"Ne, tady ne…není to tak jednoduché o tom mluvit…


 

2 people judged this article.

Comments

1 Alea Alea | Web | 31. may 2012 at 16:22 | React

Krátká, ale pěkná kapitola :).
S tím počítačem držím palce - doufám, že se ti podaří nějak ho dokopat k tomu, aby fungoval zase normálně.

2 Hejlynka Hejlynka | Web | 31. may 2012 at 18:05 | React

Je sice hodně krátká a nic se tam neděje, ale lepší, než nic...:-D

3 romantica-dream romantica-dream | Web | 31. may 2012 at 18:46 | React

ať jí to řekne, třeba jí fakt pomůže, muheh:D a nebo aspoň příběh dostane víc šťávy, než má.. mám to chápat tak, že ses vrátila? :D

4 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 31. may 2012 at 19:51 | React

Trochu mi připomíná dnešní den. Ať jí to neříká, ne já nevím, nebudu ti do toho kecat že?:D
By the way... I'm awesome? I'm just a little stupid mouse. Don't try to understand me, but YOU are awesome, 'cause you're improving my mood:))

5 Natali :) Natali :) | 1. june 2012 at 21:16 | React

Jsem ráda, že blog už funguje! :) Vůůbec mi to nepřipomíná naši třídu :D zgeblý kytky, svačiny a křídy ve vzduchu... :D no jo :D moc se mě líbí ten rozhovor, úplně si to představuju jako scénku ve filmu :D

6 Anne Anne | Web | 26. june 2012 at 12:33 | React

Tak teraz si dokonale popísala našu triedu :D lenže u nás k tomu ešte letí hajzlák, futbalka, malá gumená loptička a kto vie, čo ešte :D väčšinou všetko vyletí von oknom.. a presne pod nami je zborovňa :-D
Ja často bývam takto vo svojom... Vlastnom svete xD kamarátka do mňa drgne, že či spím či čo :D :D krátka, ale moc pekná kapitola :))
Príde mi to, že máme podobný, ale predsa odlišný štýl písania... Ale zas len melem piate cez deviate a ešte cez tridsiate :D
Let's go ďalej :D palec nahor ;)

7 Erin Erin | Email | Web | 8. september 2012 at 20:11 | React

U nás se mandarinky nehází, ale rajčata na stěnách a nádherné půlmetrové kruhy červeně po nich už běžné v naší bývalé třídě jsou :) Teď na střední jsou lidi mnohem civilizovanější :-D
Pomalu ale jistě se mi zásoba krátí, kurde...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama