.


VYHODNOCENÍ 1. kolo

2. may 2012 at 20:27 | V |  Oznamy

Fajn, připadám si jako organizárorka SONp (soutěž o nejlepší povídku) Oh dear! :DDD
Taky cítíte to napětí?...já jo, spíš co vy budete říkat na naše hodnocení.

NEVĚDĚLI JSME, KOHO POVÍDKU HODNOTÍME!!
JSOU TAM POUZE ÚRYVKY, POVÍDKY SI DEJTE K SOBĚ (POKUD MOŽNO) A JÁ JENOM PŘIDÁM ODKAZY (NECHCI TU MÍT NEKONČÍCÍ ČLÁNEK :D)

Moje vyjádření - kritiku neberte jako něco, čím vás někdo buzeruje. Je to spíš osobní názor na něco a vy ho buď vezmete a nebo budete mít prostesty. (ty beru, ozvěte se, pokud jsme vám něco vytkli třeba neprávem)
taky nejsme profesionálové, dokonalí...jsme na úrovni jako vy, takže krotizujte i kritiku :D
Pokud vám vytkneme zarovnání, tak je to v tom, co mi od vás došlo, tady jsem to zarovnala
PS: slíbila jsem vlastní povídku, mám ji ale dám zvlášť :D

Vyjádření spoluhodnotitelky - Jen taková poznámka pro soutěžící: Neděste se, normální čtenář si některých těch věcí ani nevšimne, ale já musím, protože je to soutěž. A není v tom nic osobního, ani jsem nevěděla čí povídku hodnotím.

Jste zvědaví jak to dopadlo? 8-)"DO ROZPRÁVKY"Tichým lesíkom sa rozliehali kroky a z diaľky boli počuť detské hlasy.
"Janko, ja sa bojím," šepla Marianka držiac Janka silno za ruku. Blonďavé vlásky sa jej vlnili vo vetre. Malými rúčkami si pridržiavala kožený svetrík pri krku. Janko jej zľahka stisol ruku a ťahal ju za ňu po vyšliapanej zablatenej cestičke pomedzi stromy. Cez mohutné koruny prenikal mesačný svit a osvetľoval cestu. V diaľke bolo vidieť akýsi domček. Bol malý a v okolitej, nepreniknuteľnej tme sa takmer stratil. V Jankových malých očkách svitla nádej. Nádej, že sa dostanú domov k rodine. V jednom z okien sa na nich usmievala stará pani.HODNOCENÍ 1

ORIGINALITA: Co říct? Myslela jsem, že se to z pohádky o Jeníčkovi a Mařence vyloupne mnohem dřív. Bohužel asi 98% z tvé povídky už jednou někdo napsal.
3/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku, nečekaně. Jinak napsané hezky čtivě, prostě pohádka.
9/10
PRAVOPIS: Pár čárek, tentokrát navíc. Ale většinou to nijak nerušilo při čtení, takže O.K.
9/10
CELKOVÝ DOJEM: Možná bys mohla psát pohádky, bylo to vážně hezky napsané, ale to nic nemění na tom, že to jednoduše nebyl tvůj příběh. Nepřekvapilo mě to, nemělo to nijakou úžasnou pointu, co by celou tu pohádku zastínila až na kocoura Napoleona.
5/10

HODNOCENÍ 2

Originalita: 6/10
Ano, jak už tu bylo řečeno přede mnou; Je to pohádka o perníkové chaloupce, kterou jsi jenom převyprávěla…ale na druhou stranu mi ten nápad přišel v jistém smyslu originální, protože jsem ani nepočítala, že by někoho napadlo na téma It will napsat zrovna tohle. Taky se mi líbil ten hezký konec, jak se jim to jednom zdálo :)
Provedení 8/10
Ten jeden bodu musím strhnout za zarovnání do bloku, které vypadá rozhodně líp (možná proto, že jsi mi povídku posílala do mailu na ne uloženou ve wordu. A teď si nejsem jistá, jestli se přímá řeč píše na nový řádek nebo ne. Text se čte moc krásně, děj jde plynule a hezky popisuješ i okolnosti, to mám na příbězích ráda. Přiznám se, že Napoleon mě pobavil, nejdřív sem si říkala, kde by se tam vzal Bonaparte a on to byl kocour :D
Pravopis 10/10
Slovenštinu neovládám tak dobře, abych ti ukazovala, kde máš gramatické chyby. Já osobně jsem si ničeho nevšimla
Celkový dojem 8/10
Povídka nebo pohádka, jak chceš, se mi líbila. Vážně se to moc hezky četlo a musím souhlasit s tím, že máš talent na psaní pohádek! J


Tumblr_lryb3ucnwq1qflzkbo1_400_large_large

IT IS PAST BY BE STILL HERE

Od Eloran Arroway y blogu (http://simples.blog.cz/)

Ledové kapky pomalu dopadaly na okna koupelny. Tiché bubnování, které doprovázelo jejich pád, se vznášelo všude kolem a mísilo se s tichými vzlyky. V koupelně bylo příjemně teplo a horká voda, která se právě napouštěla, měla každou chvílí přetéct.Gabriela přistoupila právě včas, aby vodu zastavila. Poslední kapka vody dopadla na hladinu. Z horké vany se vznášela pára.Pěna, která se při napouštění vody vytvořila, pomalu, ale jistě klesala dolů.Setřela rukou zamlžené zrcadlo, jež vyselo nad umyvadlem. Musela se opravdu hodně přemáhat, aby se na sebe mohla podívat. Už dlouho to neudělala. Ani když se malovala.Nevnímala se.


HODNOCENÍ 1

ORIGINALITA: Je těžké říct jestli je to originální, protože by to jistě být mohlo kdyby tak nebylo jen takové letmé nastínění děje.
6/10
PROVEDENÍ: Panebože to nikdo neznáte zarovnání do bloku?
9/10
PRAVOPIS: "Vidět, viset vyviklaný zub." Takže ne vyselo, ale viselo! Věřím, že je to jenom překlep, protože jinak tam takové hrubky nejsou.
9/10
CELKOVÝ DOJEM: Líbí se mi jak píšeš, je to takové dramatické, ale mělo to být víc rozepsané. Bylo to takové lehké přejetí po hladině obřího jezera. Těch emocí mohlo být v tom příběhu tolik… a nebylo. Uspěchaný konec. Zkus to přepsat, stojí to za to.
A ten konec ještě jednou. Než by to udělal ON. Kdo on? Ten kterého zastřelila? Nebo snad osud? Jestli osud tak to tam mohlo být napsané, bylo by to i lepší.
P.S.: Nemůžu si odpustit. Asi by mělo být It is THE past. A i když chápu, co jsi tím chtěla říct, myslím, že to není moc anglické. Nejsem si jednoduše jistá jeslti se to takhle používá. Ale to do hodnocení nepočítám, je to jenom takové moje zamyšlení k tématu.
6/10

HODNOCENÍ 2

Originalita 10/10
K originalitě nemám co dodat. Líbí se mi, že je to příběh celkem ze života, i když s tím snem, ale sny přece patří k životu ne? J nic není tak úplně originální, ale to bych potom mohla dávat 2 body každýmu
Provedení 8,5/10
Zarovnání do bloku, ale jak jsem říkala u Anne, bylo to tím, že jsi to posílala přímo přes mail.
Když jsem to začínala číst, docela jsem přemýšlela, o čem příběh bude, začala jsi to pěkně nenápadně a ten konec…!
Líbí se mi přeskakování děje z jednoho na druhý, jak jsi to udělala tady. Tohle je můj soukromý názor.
Nemůžu si pomoci, ale některé části mě přišli trošku usekané - Neplakala však proto, že by jí ho bylo líto. Ne. Plakala kvůli tomu, co udělala. Začala se z toho šoku vzpamatovávat. V ruce stále držela zbraň. Musela se jí co nejrychleji zbavit. Možná by chtělo některé věty spojovat nebo je dělat trošku delší. Každý nepíše souvětí na tři řádky, jako někdy já, ale i tak. Jinak se mi to i přes to všechno moc líbilo! A vůbec mi to nepřijde, jako Emo nebo tak J
Pravopis 10/10
V pořádku
Celkový dojem 9/10
Mám ráda tajemno, nebo spíš zvraty. Tu vraždu jak jsi tam dala a potom druhou na konci. Ne že bych se vyžívala v zavíjení, ale bylo to super oživení!

IT WILL BE WORSE

Od Anne z blogu (www.creatice-povidky.blog.cz)

Řekli, že tady můžu zůstat, když se o mě někdo postará. Že by mě tady rádi nechali, ale ne samotnou, jen proto, že nejsem plnoletá. Je mi sice jen sedmnáct, ale postarat se o sebe umím. A jde přece jen o rok! Nemohli prostě počkat? Ne. Očividně ne.
Pořád jsem však měla malou naději. Řekli, že tady můžu zůstat, když se o mě někdo postará. Ale kdo? Doteď jsem tady měla sestru, která se o mě starala. Ta však dala přednost svým vlastním plánům, odjela do Brazílie a nechala mě tady. Díky, sestřičko. Kvůli tobě musím odjet ani nevím kam, ani nevím ke komu. Byt, ve kterém jsme bydlívaly, byl už dávno vystěhovaný, ale já tam přesto spávala na holé zemi, protože jsem nikam jinam jít nemohla. Asi pro mě vážně bude lepší, když odjedu někam, kde mi - podle nich - má být líp.


HODNOCENÍ 1

ORIGINALITA: Něco originálního tu asi bylo, ale nevím moc čeho se chytit. Kde je pointa příběhu? Myšlenka? Přidaná hodnota?
5/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku, přímá řeč se dává na samostatný řádek. Oceňuju odsazení prvního řádku. Kurzíva na divných místech, takže není vidět, co tím vlastně myslíš.
7/10
PRAVOPIS: Pravopis ok.
10/10
CELKOVÝ DOJEM: Hodila jsi nás do příběhu. Kde se vzala paní Skylerová? Žádné vysvětlení a na druhou stranu to občas bylo takové nudné. Nudné myslím na povídku. Tohle působilo spíš jako útržek z nějaké knihy, jako prolog nebo tak. Jako povídka je to podle mě trochu zvláštní, až nepoužitelné.
7/10
P.S.: Proč všichni tak milujete cizí jména? Co třeba paní Nováková, Zemanová?;)

HODNOCENÍ 2

Originalita 8/10
No, originalita se sama o sobě hodnotí celkem těžko. Příběhů, kdy někomu zemřeli rodiče, a on šel do adoptivní rodiny, tu bylo a bude asi spousty. I když ten konec se zase odlišuje od všeho, co mě napadlo, ale podle názvu mi to mohlo být jasné.
Provedení 7/10
Zarovnání!!!, ale jinak máš dobře odsazený začátky částí. Ze začátku jsem se do toho docela zamotala, nevěděla jsem, co se děje a tak. Potom to tam bylo dodatečně nastíněný, to už jsem se do toho pomalu začala dostávat. Opět se mi líbí tvoje větší popisování okolností a kombinace s přímou řečí!
Pravopis 10/10
Tady nemám, co bych vytkla
Celkový dojem 8/10
Musím souhlasit s tvrzením, že to je vystřiženo z knížky. Povídka sama o sobě mi moc smysl nedává. Neříkám, že je špatná TO NENÍ! Ale zvláštní…navíc děj není jednoznačně ukončený, takže bych tipovala, že jsi to měla původně namyšlený na pokračování.
Tyjo a ten konec…nechápu jak můžeš mít na tohle žaludek!...R.I.P Ricky…I WILL START AGAIN


Keď som si na Bessy sadala v jednu marcovú sobotu, nikdy by mi nenapadlo že si na ňu sadám posledný krát. Iste, vedela som že raz musí zo Slovak Jumping Academy odísť, no nikdy by mi nenapadlo že to bude práve vtedy, keď sa s ňou nebudem môcť rozlúčiť. No, prv než tu začnem oplakávať naše posledné chvíle, mala by som uviesť pár vecí na istú mieru.


HODNOCENÍ 1

ORIGINALITA: Je to láska, ale jiná láska. Originální to určitě je, protože život je neskutečně originální. I když mě to občas trochu připomínalo takovéty knížky o koních, co čte moje jedenáctiletá sestřenka.
8/10
PROVEDENÍ: Zarovnala bych to celé do odstavce, lépe se to pak čte. Přímé řeči se dávají většinou na samostatný řádek, za nimi může být jedině nějaký dodatek typu: řekla trochu nejistě.
Ale ty tu máš přímou řeč: "Ty si ju nechávala, aby to robila." Vtedy… To vtedy už má být odsazené na další řádek. Sem tam bych vytkla ještě zbytečnou závorku. Obecně nejsem příznivcem závorek v povídce. A nemůžu si odpustit: poslední věta tam nemusela být.
Naopak se mi líbí hezké krátké věty.
7/10
PRAVOPIS: Na žádnou hrubku jsem nenarazila, aspoň co mi moje slovenčina dovoluje. Jenom chybělo pár čárek v souvětích: Čekali byste, že… a "Ty si ju nechávala, aby to robila." Vzhledem k tomu, že tohle je i můj problém, nehodnotím to tak přísně;)
9/10
CEJKOVÝ DOJEM: Celkově povídku hodnotím hodně kladně a to i přesto, že to byl spíš popis děje než povídka. Čitelné. Emoce. Pointa.
8/10

HODNOCENÍ 2

Originalita 7/10
Knížek o koní je napsaných spousty, já sama jsem je nikdy příliš nemusela. Ne proto, že bych neměla ráda koně, ale tím stylem, jakým to ti autoři píšou. Ale tady nebyla hlavní hrdinka nijak dokonalá ani neměla nadpřirozený schopnosti (většinou jsou to knížky typu - čarodějky a koně) Za tohle máš ode mě plus J

Provedení 8/10
Zarovnání, opět...vypadá to líp a také se to líp čte. Některé odstavce by chtěly oddělit, už kvůli přehlednosti
Opět asi s tou přímou řeří - dávat ji na nový řádek
Moc používáš závorky, chápu ,že potřebuješ něco dodat, ale zkus to tam vložit jiným způsobem a bude to lepší
Pravopis 10/10
Opět není co vytknout
Celkový dojem 8/10
Ty máš ke koním asi velký vztah že? Nemůžu si pomoci, ale přijde mi to jako vytržené z tvého vlastního života, už že to popisuješ stylem netypického denníkového zápisu
Člověk někdy přilne ke zvířeti natolik, že když se sním potom něco stane, špatně to nese. První věta byla nádherná…smutná, ale nádherná! :D

IT WILL

Od Trottoi ze stránek (http://www.alatrottoir.blogspot.com/)

Poznáte to? Myslím to, keď si ste takmer dokonalo istí tým, že na vás čaká pohoda, príjemný pokoj a ono nie. Ja som totiž podobnú nepríjemnú situáciu zažil jedného daždivého novembrového dňa, keď bolo hnusné počasie a ja som išiel domov z práce. Mal som fakt náladu pod psa a čertil som sa sám na seba, že som bol ráno taký idiot a išiel do práce pešo - vraj príjemná prechádzka. A teraz, cestou naspäť, keď neprestajne lial dážď, do tváre mi sprudka šľahal vietor a brodil som sa v kožených topánkach v mokrom popadanom listí, som sa utešoval tým, že doma to bude fajn.

>>CELÁ POVÍDKA<<

HODNOCENÍ 1

ORIGINALITA: No nebylo to nic vyloženě originálního, takový obyčejný příběh. Dobře zpracovaný, což je pro mě v tuhle chvíli víc. Ale ano, v rámci originality, mohlo tam být něco překvapivého.
7/10
PROVEDENÍ: Já se vážně nerada opakuju, ale… ZAROVNÁNÍ DO BLOKU! Jinak, když už uděláš odsazení prvního řádku (což si strašně cením), tak nemusíš dělat mezeru mezi každou oznamovací řečí.
9/10
PRAVOPIS: Jak už jsem psala, v rámci mojí znalosti slovenčiny jsem nic nenašla. Jenom jsem si speciálně kvůli tobě musela nastudovat, jak je to ve slovenštině se shodou podmětu a přísudku, abych zjistila, že nic takového neexistuje. Vďaka Bohu.
10/10
CELKOVÝ DOJEM: Bylo to strašně roztomilé. Bože to je ohavné slovo. Teď vážně: perfektní dialogy, vystihnutá charakteristika postav, zmáknuté pocity čtyřicátníka, pracujícího a otce, aspoň teda podle mě. Líbí se mi strašně ten kontakt se čtenářem na začátku. To jak je to jednuduché a přitom geniální. Sto bodov. Ách, tolik nemáme.
10/10
P.S.: To jméno, to mělo být jako Jane (čteno Džein?). Protože slovenská jména jsou mnohem hezčí.

JÁ JSEM JEŠTĚ NEMĚLA TU ČEST OHODNOTIT...DOPLNÍM CO NEJDŘÍVE...DESOLÉ...(francouzsky omlouvám se)

DĚKUJI ZA SPOLUHODNOCENÍ! A VÁM ZA ÚČAST!!!!
VAŠE POVÍDKY BYLY SKVĚLÉ, I KDYŽ JSME KRITIZOVALI CO SE DÁ, TAK NÁS ZA TO NEZABIJTE :D


 

3 people judged this article.

Comments

1 DEM DEM | Web | 2. may 2012 at 21:14 | React

Ty jo.. Jenom to málo co jsem četla vypadá zajímavě.. Už se těším až si je všechny přečtu.. Klobouk dolů spisovatelé/amaterští pisálci :D

2 Hejlynka Hejlynka | Web | 2. may 2012 at 21:24 | React

ty úryvky vypadají hodně zajímavě...Snad budu mít dost času, abych se příště taky zůčastnila... :-D

3 DEM DEM | Web | 2. may 2012 at 21:58 | React

[2]: Naprostej souhlas Hajlynko.. můžu se jenom zeptat, proč se takhle jmenuješ? :D já vím je to možná dost osobní, ale tím jmeném mi příjdeš strašně simpatická :)

4 Vera Vera | Web | 2. may 2012 at 22:24 | React

[3]: nojo, to by mě taky zajímalo. Myslím ,že jsem to chvilku věděla, ale znáš mě ,na všechno hned zapomenu :D

5 Faint Faint | 3. may 2012 at 7:55 | React

Dakujem! Strasne som sa bala ako to dopadne po tej kritike z ourstories som voci tomu opatrna :D ano je to z mojho zivota :)

6 Anne Anne | Web | 3. may 2012 at 17:20 | React

Vážim si vaše hodnotenie ^^ obe..
ďakujem :)
Viem že som tú poviedku vlastne len prepísala z môjho pohľadu :D
S témou It will to vlastne súvisí iba tou jednou vetou "to bude dobré" a podstatou je ten sen :)
Diela ostatných sa mi pozdávajú, teda súdiac podľa tých "úryvkov" :-D

7 Faint Faint | 4. may 2012 at 8:40 | React

Nj. Oni prakricky poznaju len upirske knihy a polovica OS pise len fanfiction na upirske denniky a pod. Pritom ked tam pride niekto z niecim novym je to zle ale hlavne ze na FF kazdy naleti ako mucha na lep. Pritom sama adminka ktora ma skritizovala poslala svoj upirsky pribeh do vydavatelstva a ani sa jej neozvali.

8 Faint Faint | 4. may 2012 at 13:44 | React

Temny anjeli vs svetlonosi. Je to aj na blogu.  Ten prolog urcite treba upravit ale za to si myslim ma este nemuseli tak zvozit. Ja potom urcite upravim celi pribeh

9 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 4. may 2012 at 18:11 | React

Děkuji vám oběma za hodnocení! :D
To s tou angličtinou - je to možné. Já s ní opravdu hodně bojuju a nikdy si nejsem stoprocentně jistá. :D

Úryvky vypadají opravdu moc dobře - už vím, co budu dělat, až nebudu moct spát! :D

10 Trottoir Trottoir | 19. may 2012 at 18:44 | React

Po dlhej nádche a bezpočítačového obdobia sa môžem oneskorene poďakovať za to hodnotenie. ;) Viem, že tá poviedka nebola veľmi originálna, ale chcela som, aby to bol len obyčajný príbeh, nehovoriac o tom, aká som bola a som lenivá vymýšľať originálnu zápletku. A ono Jane je také to moje meno na každú príležitosť - keď nemám chuť alebo ešte neviem ako pomenovať nejakú ženskú postavu (pri mužských postavách používam meno John :)), tak ju narýchlo pomenujem Jane. Neskôr to potom prepíšem, ale v tomto prípade som akosi nestíhala.
Ináč ale vrelá vďaka za ohodnotenie. :) Ostatné poviedky, ktoré sa dali prečítať, som už prečítala cez jeden večer s hrnčekom kávy a páčili sa mi.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement