.


VYHODNOCENÍ - 2

17. june 2012 at 15:23 | V. |  Oznamy

UŽ?...UŽ!

(*Pfff...konečně....*) :DDDD
Já vím, čekali jste dlouho, ale ke konci roku nemá čas prostě nikdo. A taky...lepší je to mít později...a neodfláknutý ne? :D

No, do začátku pár slov - PŘEČTĚTE SI!!
  • Prosím, než odešlete povídky, tak je zarovnejte do bloku! (Je to lepší po estetické stránce, je to přehlednější, líp se to čte a taky...je to součást hodnocení :)
  • Když byl téma pocit...tak jsem očekávala opravdu "pocitovou povídku" někteří splnili zadání víc, jiní méně. Opravdu, to zadání je důležítý :D
  • Jestli píšete rozhovory jako "Ahoj" pozdravila Kristi myslím na jeden řádek, tak se to nehodnotí, protože je to na každým, jak to píše.
  • Opět si můžete přečíst dvě hodnocení! hodnocené je to NEZÁVISLE NA SOBĚ! (na něčem se shodnem, něco vidíme zase jinak :D)
  • Prosím, pokud by někdo nebyl spokojený s kritikou, tak se ozvěte. opravdu to nebylo hodnocený zaujatě!! na nikoho jsme si nezasedli...a hlavně...jsou to naše osobní názory, nejsme profesionálové :D
  • DĚKUJU VŠEM, CO SE ZÚČASTNILI! (a doufám, že i příště se někdo připojí!! :D
SO LET'S GOPOCIT - od ANNE

(www.kingdom-of-dreams.blog.cz)

"Kika! Pohni si, už čakáme len na teba!" Volali na mňa kamaráti, zatiaľ čo ja som hádzala do kufra veci nezbytné pre život, ktoré budem potrebovať tých štrnásť dní, čo budeme v Taliansku.
"Už idem," oznámila som im a prekrútila oči nad ich nedočkavosťou. Snažila som sa zapnúť kufor, čo sa mi po pol hodine nakoniec podarilo. S námahou som ho dotiahla von z izby a po schodoch až pred dom, kde ma už čakali Mišo, Daniel, Eva a Maťa. Ich tváre sa rozžiarili nadšením, že konečne idem.HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA -7/10
Originalita se vždycky hodnotí nejhůř, možná proto, že člověk už prostě neví, co je originálního nebo ne. Počítala jsem s tím, že někdo přijde s něčím podobným, protože nejvíce se pocity popisují při depresivních věcech nebo strachu. Já osobně neumím moc dobře popisovat radost. Ale na druhou stranu to byl dobrý námět - takový reálný
PROVEDENÍ - 7,5/10
Konečně člověk, která chápe, co znamená zarovnání do bloku!!! :D Možná by bylo lepší psát rozhovory na nový řádek (víš jak to myslím...) podle mě je to přehlednější, ale to asi záleží na konkrétním člověku, jak rozhovory píše (za tohle jsem ti body nestrhávala, neboj)
No...ze začátku mě tam chyběly ty pocity - to byla vlastně jedna z věcí, kterou jsem od vás chtěla - popsat povídkou nějaký pocit, ale ke konci už to naplnilo moje očekávání  (za to jsem ti původně chtěla strhnout víc bodů, ale všechno ostatní se mi hodně líbilo, takže jsem se rozhodla to udělat jinak)
Opět se tam objevilo několik vtipných hlášek (…my sme sa celú cestu smiali na Danovych nepodarených vtipoch, ktoré boli vtipné tým, že vlastne vôbec vtipné neboli...) Mám ráda vtipy, ale většinou se směji tomu, co ostatním vtipné třeba vůbec nepřipadá.
Opět skvělé popisy děje a to i mezi rozhovory!! (Thumbs up!)
Pravopis - 10/10
Slovenštinu neovládám tak dokonale, abychti mohla říkat, co máš špatně a co ne, ale co jsem to četla, tak mi nic špatnýho nepřipadalo.
CELKOVÝ DOJEM - 9/10
Tvoje povídka se mi doopravdy líbila - pohodový a vcelku nevinný začátek, ´který se postupem času změní v havárku...já jsem z toho cítila, jak jsou ty holky zoufalý, taky kdo by nebyl, kdyby se takováto věc stala a vy jste byli při ní. Chudák Daniel...opravdu, i když mi bylo jasný, že potom, co se to stalo, v téhle povídce prostě někdo umřít musí...ten konec byl...pocitový

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: No bylo to tak krátké, že tam snad ani nic prudce originálního vymyslet nešlo. Nicméně nečekala jsem ten konec. Možná proto, že to bylo tak předvídatelné jsem ho nečekala.
8/10
PROVEDENÍ: Ha! Sto bodov za zarovnání do bloku:D
10/10
PRAVOPIS:
10/10
CELKOVÝ DOJEM: Napsané to bylo dobře, jen je strašná škoda, že to tak rychle skončilo. Popravdě zrovna jsem se začetla a najednou je konec povídky. Nicméně taky mám problém napsat něco delšího než stránka. Trochu mě tam chyběly ty emoce, když už to o tom bylo. Ale pravda je, že se mi líbil konec. Hodně.
8/10

STÍN MINULOSTI - od HEJLYNKA

(www.hejlynka.blog.cz)
Šla jsem spletitými uličkami města, směrem ke kraji a pomalu jsem se dostávala na místo, kde jsme měli mít schůzku. Ze začátku mi přišlo divné, proč bychom se měli sejít právě tady, ale nakonec jsem to nechala být. Vždyť je to celkem jedno, kde. Hlavně, že ho zase uvidím. Už jsem se nemohla dočkat. Neviděla jsem ho celý týden a hrozně jsem se na něj těšila. Už jsem byla skoro na místě. Zašla jsem za poslední roh a… Najednou se mi v hlavě začala přehrávat vzpomínka. Vzpomínka na den, kdy zemřel můj otec…


HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA 8,5/10
Zajímavý námět, i když název "stín minulosti" mi přijde jako docela ohranný název, ale nejde tu tak o název, jako o povídku ne?
PROVEDENÍ 7/10
Zarovnání do bloku, vypadá to líp. Fakt. Nevím jestli jsem jediná, kdo píše rozhovory na nové řádky…okej, za tohle body nestrhávám.
Popis děje taky super, celé tomu dává více na tajemnosti a…napětí! A ten konec…no! TEDA!...tak to bylo parádní zakončení..."mrtvý svědek nemluví.."
Vzpomínky oddělené jiným stylem písma tomu taky přidalo na přehlednosti.
Ale opět mě tam chybělo víc pocitů (vzhledem k zadání…)
PRAVOPIS - 9/10
Pár čárek ti pokazilo čisté skóre…ne kde nejsou, (i když taky trošku), ale spíš kde jsou. Jsou to prostě takový zbytečnosti, které word prostě neopraví 
CELKOVÝ DOJEM 8/10
Jsem vysoce nechápavý člověk, který si nejdřív myslel, že ta holka jde potkat vraha svého otce…až potom mi to docvaklo, že jde vlastně na rande nebo tak nějak. Proč ho jde potkat do postraní uličky?...stejně jako hlavní hrdince mi to přijde zvláštní, já bych (být jím) vybrala jiné místo, ale jinak by asi neměla důvod tam chodit a povídka by byla v háji. Mimochodem se mi líbí ty dva pohledy do minulosti, hodně! Tohle mě na příbězích vždycky fascinuje, co se stalo předtím!
Akorát…trošku mě zaráží , že ji po tolika letech poznal, jak je možné, že na ni čekal tam a tam…tohle mi přijde trošku nesmyslné…

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: Originální tento příběh byl a nebyl. Ten konec mohl být originálnější, mohl mít nějaké poselství.
8/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku. Jinak se mi líbí odsazení odstavců, kurzíva u vzpomínek, dobře použité uvozovky. Občas bych místo … použila jenom tečku - je to dramatičtější. Ale to je tak trochu už na autorovi.
9/10
PRAVOPIS: Na začátku bylo pár čárek úplně mimo. No já čárky tak úplně taky neumím psát, ale to neznamená, že bych je měla omlouvat. A potom pykat - to je vyjmenované slovo.
8/10
CEJKOVÝ DOJEM: Celkově mě to docela bavilo, bylo tam napění, hlavně v té vzpomínce. Líbí se mi, že to skončilo špatně, ač to zní divně. Smutné konce mají svoje emoce, o které tu tentokrát šlo. Na druhou stranu mi vadí ta nesmyslnost. Jako náhodu si vzpomněla. Vrah vyhledal někoho, kdo by ho mohl poznat. Nebo třeba lidé potulující se po ulicích a jen tak střílející lidi. Jistě, to se teoreticky může stát, může to být blázen například nebo může mít jiný důvod a vzhledem k tomu, že emoce bylo téma, rozepsala bych ty jeho důvody.
6/10

Štúdie pocitov od Catherine Aragonskej - od ALTHEDA

(www.altheda.blog.cz)
"A tak pomohol dobrý, hoci chudý potulný spevák zachrániť celé Španielsko, keď včas varoval kráľa pred plánmi zlej a mocichtivej Griseldy. Koniec," zakončila svoje rozprávanie slúžka, sediaca pri honosnej posteli malého, asi päťročného, dievčatka. Rozprávka, ktorá mala dieťa ukolísať na vlnách spánku, ho ešte viac prebudila a na starú žena sa teraz upieral pár zvedavých modrých očí.


HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA 10/10
Jednoznačně desítka!Skvělá originální povídka! Na tento bod hodnocení je strašně těžké dostat maximální počet bodů!
PROVEDENÍ 8/10
zarovnání do bloku, opět...možná někteří z vás, co se do soutěže přihlásili poprvé nevěděli, že něco takového budu hodnotit, ale opravdu, je to lepší zarovnávat - v knížkách to tak taky je.
Jinak se mi líbí, jak to máš oddělené hvězdičkama, když děj odskočí někam dopředu a tím pádem v tom není takový zmatek. Rozhovory, možná by bylo lepší je dávat na nový řádek (ale není to pravidlo, říkala jsem už předtím - za tohle body dolů nejsou)
Popisy děje jsou fakt dobrý!, člověk si to může pěkně představovat. A potom, jak tam rozebírá jednodlivé pocity...co je to radost...taky pěkně originálně vzato 
PRAVOPIS 10/10
Nic jsem nenašla
CELKOVÝ DOJEM - 9/10
Musím říci, že tvoje povídka byla nabitá originalitou, i když Catherine byla valstně osoba, která ve skutečnosti žila. Jak sis vzpomněla právě na ni? Tohle by mě zajímalo!

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: Historie je originální. Život je originální. Co říct? I like it.
10/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku.
9/10
PRAVOPIS: Nic jsem nenašla. Trochu mě mrzí, že možná nadržuju slovensky píšícím, protože ty chyby nevidím, zdvojená 'enka' ve slovenčině jsou mi záhadou doteď, ale hrubku bych snad viděla.
10/10
CEJKOVÝ DOJEM: Splněné zadání do posledního detailu. Historie. Emoce. Filosofie. Slova. Tohle bylo dokonalé a mně se to neskutečně líbilo.
10/10

LÁSKA BEZ ZISKU - OD LILLY

(www.romantica-dream.blog.cz)

"Jaký je to pocit, když víte, že budete navždy ti nejšpinavější? Ty ostudné skvrny rodiny i všech, co vás kdy znali?" pomyslela si, když se dívala na tvářičky svých svěřenců.
Zoey byla asi devatenáctiletá dívka. Měla světle hnědé oči a pronikavě zelené oči. Každé ráno si obvykle před zrcadlem zamaskovala pár pih, které zdobily její trošku pobledlou tvář.
Na svůj vzhled byla dost malá a hubená - občas mívala problémy s tím, když si potřebovala koupit láhev vína.


HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA 9/10
Je to příběh ze života, kolik lidí má špatný vztah se svými rodiči? Jinak vlastně nemám co bych dodala…
PROVEDENÍ 6/10
Zarovnání!...blok!...nechce se mi po čtvrté psát, že je to lepší  (psala jsem to k hodnocení povídek, které jsou před tebou.)
Tak to vypadá, že jsem opravdu jediná, kdo rozhovory píše na nové řádky, no ono to tak nevypadá, ono to tak pravděpodobně je…a taky se mi líbí (jsi zatím druhá u které jsem si toho všimla) ale dáváš tam hvězdičky, když děj jak se říká - přeskočí. (někteří to tam samozřejmě nedávají, protože to u nich není nutné, ale tady to má dobré využití.)
V tvém případě bych třeba některá místa v rozhovorech nahradila dějem, že to jednoduše vyškrtneš a popíšeš slovy bez přímé řeči, ale nebudu ti do toho kecat, tohle je tvůj styl psaní, ne můj. Jinak ostatní děj se super! Popisy jinde jsou tak akorát
PRAVOPIS 9/10
Myslím, že jsem tam neviděla nějaké čárky, ale nejsem Master na český jazyk, takže se možná pletu já, kdo ví…
CELKOVÝ DOJEM 10/10
Některé věci jsem ti sice dost vytkla, ale oproti ostatním byla tohle jedna ze dvou povídek, která OPRAVDU odpovídala zadání úplně od začátku až do konce (některé tak, jak jsem chtěla. Vyvolat v člověku pocity…a tohle ve mně něco opravdu vyvolalo. Jednak Zoey, její rodina ji nenávidí…a potom Linda…chudák malá, táta ji mlátí…tohle se ale normálně děje!...smutná realita…a myslím, že to nikdy neskončí…
potom jak odešla do domova a byla zoufalá…vážně mi jí bylo líto…, nádherné zakončení!! Líp to skončit nemohlo…! SKVĚLÝ!!!!
PS: krásný obrázek!!

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: No nevím, proč hodnotím originalitu, má to být přece jenom o emocích. Ale originalita byla, i kdy tohle téma je už hodně profláknuté.
9/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku by se hodilo na začátek, naopak u té kurzívované části se mi zarovnání do leva líbilo. Jenom nechápu, proč je toho kurzívou tolik.
8/10
PRAVOPIS: 10/10
CEJKOVÝ DOJEM: Celkově mě to nepřišlo moc jako povídka, ale spíš jako popis děje. Emoce tam byly, ale jenom občas. Omlouvám se, ale trochu mě to nudilo a musela jsem se nutit abych nepřeskakovala řádky. Tři stránky nejsou moc a když tam neplácáš tolik věcí a informací ztrácí to potom přehlednost. Možná stálo za to vybrat si klidně jenom ten začátek příběhu a zpracovat ho podrobněji. Nebo třeba jenom emoce jednoho člověka, tohle byl úplný životní příběh.
5/10

INVAZE OPRAVÁŘŮ - od ALEA

(www.viva-la-vida.blog.cz)

Šla jsem po silnici k našemu dvoupatrovému domečku, který obývám společně se svými rodiči, a potichu si prozpěvovala. Ciferník mých náramkových hodinek ukazoval půl desáté - celá ulice byla zahalená ve tmě, jen světlo pouličních lamp osvětlovalo vozovku a úzký chodníček.
Obratně jsem se vyhýbala drobným loužím rozprostřeným všude kolem. Celé odpoledne pršelo, až kolem osmé prudký liják přešel v mírné mrholení a poté ustal úplně.
Hrábla jsem rukou do kapsy své ošuntělé bundy a vytáhla z ní svazek klíčů. Přešla jsem blíž k jedné z lamp, abych na ně lépe viděla, a oddělila od zbytku klíč ke vchodovým dveřím.


HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA - 7/10
Originální no…opravdu jsem doufala, že tohle tak neskončí, protože mi to…nevím přijde ohrané.
PROVEDENÍ - 8/10
zarovnání do bloku! Dál se mi líbilo, jak jsi použila dva typy psaní - teď nevím jak je pojmenovat. "budoucnost a přítomnost?"…ty víš jak to myslím… akorát to hodně prozrazovalo o ději, co bude následovat potom, a nevím, já jsem se v tom ztrácela trošičku, malilinko (já skoro nic nepochopím…), ale určitě to byl z tvé strany dobrý nápad!
PRAVOPIS - 10/10
CELKOVÝ DOJEM - 6/10
No opravdu mě tam chyběli pocity…něco by se tam sice našlo. Chápu, že to asi bylo zklamání, že na ni všichni zapomněli, ale myslím, že tam bylo až zbytečně moc ostatního děje. Asi bych to příště trošičku zkrátila (více vyniknou drobnosti a můžeš si s tím víc vyhrát), ale i tak se to četlo pěkně.
Mini-otázečka: proč jsi zvolila právě takovýhle nadpis?

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: Ach jo. Popravdě už od začátku jsem si říkala, že takhle to přece nemůže dopadnout! Třeba mě nějak překvapí! A nic.
5/10
PROVEDENÍ: Zarovnání do bloku - už to nekomentuju. Jinak se mi hodně líbí střídání dějů, i když by to nemuselo být tak 'často'.
9/10
PRAVOPIS: Well done.
10/10
CELKOVÝ DOJEM: Dobře se to četlo. Nečekala jsem, že se mě bude nějakých pět stran textu tak dobře číst. Ale téma bylo emoce. Emoce byl jistě ten strach, který byl sice dobře vykreslený, ale řekla bych, že téma celého příběhu to rozhodně nebylo. A ten konec - ten mě zklamal. Když je dobrý konec a pointa dokáže to vyzvednout celý příběh, ale když není bývá to naopak.
6/10

BOJÍM SA - od TROTTOIR

(www.alatrottoir.blogspot.com)

"Dobrú noc," povedala mi ešte, zastaviac sa vo dverách a otočiac sa ku mne. Lampu som už zhasol, takže som jej nevidel do tváre, len obrys jej postavy a vlasov zviazaných do uzla, ožiarených tlmeným svetlom zozadu kdesi v chodbe. Stála tam, mierne nahrbená, akoby sa skláňala pod niečím ťažkým, s jednou rukou na kľučke a plecom sa mierne opierajúc o rám dverí. "A vyspi sa. Zajtra máš školu," dodala.
"Jasné," odpovedal som. Hlas som mal tlmený, keďže polku tváre som mal zaborenú do mäkkého vankúša. "Dobrú, mama."
"Dobrú," zašepkala ešte raz a zavrela za sebou.
Ostala po nej tma. A ticho. A chlad.
Za oknom husto vírili biele chumáče snehových vločiek, zafarbených na oranžovo od neďalekej pouličnej lampy. Za hustým závojom snehu sa jemne črtali obrysy domov na druhej strane ulice. Počul som hvízdanie vetra a jačanie kolies, keď sa autá sprudka šmýkali po zľadovatelej ceste.
Zamyslene som sledoval hrejivý, tenučký pás oranžového svetla ktorý prenikal do izby spod dverí. Skúšal som zaspať, ale nešlo to. Len som tam ležal, zabáral hlavu do vankúša, priťahoval si deku až k ušiam a zatváral oči, snažiac sa myslieť na niečo príjemné, aby som rýchlo zaspal. Ale...
Ja viem, mama, možno to bude znieť odo mňa hlúpo, no bojím sa. Jasné, veľkí chlapci sa neboja. Ale mama, ja tomu neviem zabrániť. Niečo cítim v okolí žalúdka, niečo nepríjemné a mrazivé, čo sa mi plazí do hrude, preniká do svalov a kostí a nedokážem sa toho nepríjemného pocitu zbaviť, pretože mama... mama, ja mám strach. Možno si myslíš, že som hlupák a možno naozaj som hlupák, ale aj ja si všímam vecí. A vôbec sa mi nepáči, mama, ako sa chováš. Nepáči sa mi, ako chodíš, ako sedíš, ako rozprávaš a už vonkoncom sa mi nepáči, ako sa tváriš. Vždy zhrbená, vždy unavená, ustaraná, s vráskami na tvári, ktoré sa deň čo deň prehlbujú a hlbšie sa zarývajú. Nie, mama, nepáči sa mi to. Nechovaj sa tak, lebo... lebo sa bojím.
A len som tam ležal, zabáral hlavu do vankúša, priťahoval si deku až k ušiam a zamyslene sledoval hrejivý, tenučký pás oranžového svetla, ktorý prenikal do izby spod dverí.
***
Zhasla som lampu na chodbe. V ústach som cítila mentolovú príchuť zubnej pasty a sálalo zo mňa teplo z nedávnej horúcej sprchy. V rukách som mala vlhký uterák a v tme som si nahmatala dvere do svojej spálne. Pod prstami som pocítila chladný kovový povrch kľučky, pevne ju uchopila, stlačila a vošla dovnútra. Jemne, potichu som za sebou zavrela. Chlapec už možno spí, nechcela by som ho zobudiť.
Nahmatkala som si cestu k stoličke pri písacom stole a prehodila cez operadlo uterák. Potichu som prešla k oknu a odtiahla závesy. Vonku husto snežilo, krištáliky snehu sa lepili na sklo okna a mäkko padali na parapet. Neďaleko svietila pouličná lampa. V jej umelom oranžovom svite sa mihali snehové vločky.
Odstúpila som od okna k posteli a odhrnula deku. Posadila som sa a sklonila, aby som si vyzula papuče. A ako som tam sedela, s papučou v jednej ruke a sledovala tiene snehových vločiek kĺzajúcich sa po podlahe...
Viem, možno to odo mňa bude znieť hlúpo ale bojím sa. Nie vždy, len občas. V takých chvíľach, ako je táto. Pretože, syn môj, tvoja mama je unavená. Má starosti. Veľa starostí. Má starosť o teba, či si sa dobre vyspal, či si zjedol raňajky, zobral desiatu a či sa ti cestou do školy niečo nestalo. A potom má starosť aj o to, ako dlho dokáže udržať svoju prácu, strechu nad tvojou hlavou a...
A občas, v takýchto chvíľach, mám pochyby. Pochyby, či všetko zvládnem a mám strach z toho, čo ak sa mi nič nepodarí. Keby aspoň nebola zima. Vonku sneží a sneží a fúka vietor a zatiaľ budem rada, ak neskončíme my, ja a ty, môj syn, tam vonku pod snehom. Strašne, ale strašne sa toho bojím.
Radšej si vyzujem tie papuče. Chlapec už určite spí. Zajtra mu pripravím na raňajky hrianky. A v sobotu urobím palacinky.
Ľahnem si a pritiahnem si deku až k ušiam. Za oknom neďaleko svietila pouličná lampa. V jej umelom oranžovom svite sa mihali snehové vločky.
***
Vonku nežne, mäkko padal sneh na zľadovatelé chodníky a strechy domov.
V dvoch izbách bola tma a ticho. No nik v nich nedokázal zaspať.
A vonku nežne, mäkko padal sneh...


HODNOCENÍ - 1

ORIGINALITA - 10/10
Krása, jednoduše krása! Nijak složitý děj a tak nádherně popsané! Ty si ani nemusíš lámat hlavu se zápletkami! Protože dokážeš i z tak jednoduchého nápadu udělat skvělou povídku!
PROVEDENÍ - 9/10
Zarovnání, určitě! Taky se mi strašně líbí, jak jsou ty dva děje oddělené a taky že jsi to vlasntě oddělila na dvě poloviny. HEJ ty popisy dějě!!!! Excellent!
PRAVOPIS- 10/10
bez komentáře
CELKOVÝ DOJEM - 10/10
Stejně jako u Lilly - povídka nabitá pocity!! Hrozně se mi líbila, opravdu moc moc! (neměla bych se tak rozplývat, ale co už ) Tvoje povídka na mě hrozně zapůsobila!

HODNOCENÍ - 2

ORIGINALITA: Povídka o úplně obyčejné věci nemohla být podána originálněji.
10/10
PROVEDENÍ: Jedna ich-forma, druhá a potom ještě ten konec v er-formě. Super. Snad jen to zarovnání do bloku mě mrzí, ale to tady už nedělá nikdo.
9/10
PRAVOPIS: 10/10
CEJKOVÝ DOJEM: Myslím, že tu první část si uložím a někdy si ji vytisknu, jak to občas dělávám. Pak se na to podívám a bude mi hezky. Jen málo lidí dokáže podat příběh tak čistě.
10/10
 

3 people judged this article.

Comments

1 romantica-dream romantica-dream | Web | 17. june 2012 at 15:44 | React

oki, zveřejním a jdu číst

2 romantica-dream romantica-dream | Web | 17. june 2012 at 15:48 | React
3 romantica-dream romantica-dream | Web | 17. june 2012 at 16:01 | React

Jinak děkuji za kritiku a za pochvalu, vím to o sobě, že píšu zbytečně zdlouhavě, ale jaksi jsem se ještě nenaučila s tím něco udělat..
By the way, ta kurzíva je tak dlouhá proto, protože je to ich forma - Zoey, předtím to byla er-forma..

4 Hejlynka Hejlynka | Web | 17. june 2012 at 18:46 | React

Tohle hodnocení je dobré...Aspoň vím, kde nemám příště dělat chyby :-D

5 Anne Anne | Web | 17. june 2012 at 20:15 | React

S hodnotením som spokojná :) Potešilo ^^
Prečítam si aj poviedky ostatných, zaujali ma a gratulujem všetkých k (myslím si) peknému hodnoteniu..

6 Altheda Altheda | Web | 17. june 2012 at 20:15 | React

Jej, ďakujem:) Myslím, že som to zarovnanie do bloku pochopila (je to ten posledný obrázok vo worde?), takže si na to nabudúce dám pozor...
Trochu nechápem ako myslíš to dávanie rozhovorov na nový riadok - mohla by si mi to prosím vysvetliť? (najlepšie na nejakom názornom príklade - ja som totiž človek ale extrémne nechápavý:))
No, ja som si na ňu vlastne ani nespomenula:) Povädnbe to mal byť príbeh o nejakej vedkyni, alebo skrátka o žene, ktoré niečo vymyslela či bola známa, a že by ju obvinili z čarodejníctva, ale... nech som hľadala ako som len vládala, žiadnu takú som nemohla nájsť. Tak som do vyhľadávača dala zo zúfalstva niečo ako "women in 16 century" a našlo mi to niekoľko žien... No a keď som uvidela popis Cathrine of Aragon... to že bola jedna z najobľúbenejších kráľovien a že bojovala za vzdelávanie žien... skrátka mi úplne sedela na moju postavu, aj keď som pôvodne chcela, aby to bol niekto iný...:)
Aj tebe ďakujem Maggie Elm:) Tiež som si hovorila, že sa vám bude asi ťažko hodnotiť slovenský pravopis, ale trúfam si povedať, že tam chyby nemám (len tá chybka v hneď prvom odstavci..."pozrela sa na starú žena":))
Prečítala som si aj ostatné poviedkya povedala, by som, že najviac zadanie spĺňa poviedka od Trottoir - to bolo teda niečo... To je už normálne umelecké dielo... Ale všetky poviedky boli super:)

7 Natali :) Natali :) | 18. june 2012 at 13:47 | React

Určitě si některé povídky přečtu ;)
Jinak máš krásnej novej design, zelená je nejlepší :D

8 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 18. june 2012 at 18:11 | React

[3]: Takhle, já jsem pochopila proč tam ta kurzíva je, ale ono se obecně v kuzívě špatně čte a proto bych ji tam nedávala - stačí to přece nějak naznačit, oddělit. Když Stevenson psal Poklad na ostrově a nevěděl co dělat, když vypravěč není v situaci kterou chce popisovat, napsal prostě - vypravuje ten a ten;)

[6]: Tak to není chyba, ale překlep;) Taky si troufám tvrdit, že tam chyby nemáš, ale jak říkám... denník a podobné enkové slova nedávám:D A hej je to ten poslední obrázek ve Wordu (myslím, že si rozumíme).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement