.


Festival - Moravské Hrady

13. august 2012 at 9:50 | V. |  Oznamy


Asi dva týdny do předu mi kámoška píše, jestli nemám čas 11. srpna. Poté, co odpovídám, že ano, mi oznamuje, že se na Hradě Veveří, který od nás není ani 30 kilometrů, bude festival v rámci Moravských Hradů a vzápětí dodává, jestli bych se náhodou nechěla přidat. Nadšeně píši, že samozřejmě ano! (protože takovou situaci si jednoduše nemůžu nechat ujít!)
Rodiče jsem naštěstí ani moc přemlouvat nemusela, takže už zbývalo jen najít vhodný spoj do Brna, abychom tam dorazili v nějakou tu vhodnou hodinu.
Festival už sice běží od pátku večera, ale žádné kapely nás tam nezaujaly a navíc, v rámci programu je zařazený i nějaký karneval a takovéto akce já zrovna nemusím...
V sobotu ráno vstávám celá natěšená na odpoledne, avšak moje nadšení rázem odplavuje déšť, který se jen tak bezohledně valí z mrky půotažené oblohy. slunko se kdesi schovává, nejspíš se dnes nechce vstávat jenom mě :) (nejsem zvyklá vstávat brzo ráno o prázdninách :D) Jedeme nakonec tři, Já a moje dvě kamarádky ze třídy.
(proto nemluvím v množném čísle bezdůvodně)

Počasí se na chvli tváří, jako by se snad chtělo udobřit, ale tento krátkodobý stav přerušuje další přeháňka. Vystupujem z auta na kraji silnice při polia čeká nás sprška v podově "vody z nebe". Na uměle vytvořeném parkovišti je to zamořeno auty a my kolem nich spěcháme ke vstupní bráně, zhruba uprostřed pole.
Pořadatelé nám u vchodu odtrhávají kontrolní štítek ze vstupenek a na předloktí nalepují modrou pásku s logem festivalu a velkými nápisy sponzorů.
My zatím procházíme blíž k pódiím. Jsou tam dvě, snad aby se moha vystoupení chystat rychleji a vynechat diváky ze zdlouhavých (a nudných) zvukových zkoušek :)
Lidí je tu dost a stále přicházejí noví a noví! Mám pocit, že za chvíli tu nebude k hnutí.
Právě dohrávají MIG 21, když se snažíme protlačit se blíže k levému pódiu z našeho pohledu, kde mají již za několi minut vystoupit Mandrage!!! Moje dá se říct nejoblíbenější česká hudební skupina!
Pósium zatím kryje reklamní opona mladé fronty dnes s nápisem " s každými novinami zapálíte oheň, ale jen seriózní DENÍK vás donutí u ohně přemýšlet..."
A ve 14:00 se opona stahuje na stranu a začíná SHOW ve stylu této Plzeňské party! Atmosféa skvělá, dokonce lituji, že jsem se nedostala víc dopředu. S holkama tleskáme (co to dá), křičíme (takový to vysoký úúúúú, popravdě nevím jak to popsat :D) a já se navíc snažím fotit a natáčet, ale přes ty extrémě vysoký lidi přede mnou to jde jenom těžko...
Slunce vysvitlo a nejméně půl hodiny bylo nesnesitelné teplo :)Ve tři odpoledne se Mandrage loučí a my, mezitím, co na druhém pódiu začínají první tóny písně od Horkýže slíže, odcházíme obejít stánky, protože k téhle kapele máme minimální vztah. Ale brzy nás vyhání další várka deště se schovat.

Když se znovu vyjasní, tak se rozhodujeme prohlédnout si Hrad a tak trošku zabít čas...prohlížíme si nádvoří, lezeme nahrady:) (kde je vstup povolný)


...takže se vracíme v polovině vystoupění Ewy Farné, ale jen proto, abychom si našli lepší místo na sledování vystoupení těch, kdo mají teprve přijít...TOMÁŠ KLUS A JIRKA KUČEROVSKÝ!!!!
A v 18:00 to začíná! Počasí opět super! Pole je narvaný lidí...atmosféra DOKONALÁ!!!!...Ahhh! nádhera! nádhera, nádhera!!!! Publikum lehá smíchy, když se nějteýr z nich odváží bavit improvizací
Uprostřed písně..."Couuuntry Foreeeveeer!!!! A potom začne kecat hovadiny místo textu...:DDDDDD"
"dáááámy a pááánové dovolte nakonce...zpívat, co mě napadne a vypadat jak pitomeeec!!!" :DDDDD
ATomův zpěv...Božský texty...a Jirka neskutečně krásně dokonale hraje na kytaru!!!


BONUS (2:46) Tom s Jirkou trošku Improvizovali :D
(poslední, přídavková a zároveň taková trošku rozlučková písnička :D Tom zase začne plávat blbosti :D)


Jen mě mrzí, že nejspíš slavil s Ewou její narozky a nerozdával autogramy...ale...tak třeba někdy jindy...:)

VŠECHNY FOTKY A VIDEA SPADAJÍ POD AUTORSKÁ PRÁVA!


A vy jste letos byli na nějakém podobném festivalu nebo chodíte na festivaly? :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lilly Lilly | Web | 13. august 2012 at 11:10 | React

Proč jsem tak daleko? :D
Tomáš Kuskus, má skvělé texty
Mandrage...
Už mě víckrát neuvidíš byla svého času moje srdeční záležitost, dnes mně jejich písně nemálo baví - Mechanik, Jsem mechanik :D
Mám velkej klíč a rychlej šroubovák:D
A ŠROUBY A MATICE :D
A Františkovy lázně, luxus toto:D
Já ti tak závidím:D
Nehledě na to, že já bych asi dostala zaraha a nikam bych nesměla:D

2 Nikarika Nikarika | Web | 13. august 2012 at 18:28 | React

To ti hrozně závidím! Taky bych hned tam šla. :D Ale je to daleko. :D Já jsem taky vedle z Mandrage (hrdě můžu říct, že jsou to moji hoši, protože jsem skoro z Plzně :D) a z Toma :) Ty jejich písničky se mi líbí moc a moc. Ráda je poslouchám. :) Jak si čtu článek, tak sis to hodně užila. :)
Na hradu Veveří jsem nikdy nebyla, ale doufám, že se tam někdy podívám. :)
Tento rok jsem byla třeba na Plzeňském majálesu(byli tam Mandrage :))
Jo a co se týče tvý otázky na knihu Divergenci, tak už jsem jí dočetla a můžu říct, že je úžasná! Určitě si ji pořiď nebo alespoň přečti. :) Bude se ti líbit. :) Své pocity a názory na tuto knihu se pokusím vyjádřit v recenzi, kterou chci napsat. :D Tak snad se mi něco podaří spatlat a bude to stát za přečtení. :)

3 teri-vlk teri-vlk | Web | 13. august 2012 at 19:48 | React

Tak to sis to asi velmi užila. Já jsem byla na začátku srpna také na festivalu - sázava fest - a naopak od vašeho spíše deštivého počasí jsme bojovali s příšerným vedrem. Jela jsem ještě s pěti kámošemi/kami a taky jsme si to moc užili. Myslím si, že fesťáky jsou super, ráda bych jezdila víc. Každopádně jsem ráda, že se Ti fesťák líbil a že máš na co vzpomínat :)

4 Natali♥ Natali♥ | Web | 14. august 2012 at 12:21 | React

Já na festivaly nechodím, protože mě tyhle skupiny moc neoslovily, ale sranda to musela bejt :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement