.


Čistě oznamovací článek

27. november 2012 at 0:04 | V. |  Oznamy
Zdravím všchny :)
Tak se vám po nějaké době menší neaktivity zase hlásím. Byl sice víkend, ale ani tak se mi toho nepodařilo moc stihnout. Téměř celou sobotu jsem strávila v Brně a nedělní odpoledne jsem bohužel musela věnovat učením se na dnešní písemky, i když si nejsem jistá, jestli to k něčemu bylo, protože i tak jsem je napsala tak nějak...prazvláštně.
Ok. já vím, jak všichni ty hle články milujeme , ale jsou t ojednoduše věci, které mám na srdci, a které bych vám chtěla sdělit :). Rozdělím to raději do více bodů, aby v tom byla větší přehlednost.

1. KOMENTÁŘE

Je to sice každého věc, jak často navštěvuje svoje blogové kamarády, ale nevím, jestli si někdo třeba náhodou všiml, že tam nechodím tak často, jako dříve. Vím, že cítit se provinile jen kvůli tomu, že jednoduše nemám čas na nic, je totální hloupost, ala na druhou stranu...když už přidám článek...tak jsem si ten čas na PC pravděpodobně našla. Jenže já na čtení potřebuji klid, musím se na to soustředit, jinak přejedu kapitolu a nepamatuji si z ní vůbec nic, potom bych musela napsat komentář typu "jo, krása ,těším se na poikračování"...místo abych se něčím vyjádřila přímo k ději. A proto, i když vím, že jste ji někdo z vás napsall třeba před dnem, počkám, až se nebudu ničím stresovat a v klidu si ji budu moci přečíst. To, že nekomentuji tak často není tím, že bych se stala pyšnou a na vás zanevřela, ale tím, že si vaše články chci projet především v klidu :)


2. PROJEKT V RÁMCI TUTORIALŮ

Pamatuje si ještě někdo, že něco takového vůbec existovalo?...já jen matně šátrám pamětí do minulosti a snažím se vzpomenout, u kterého žánru jsem skončila. I když dlouhou dobu stál, určitě jej v blízké době hodlám obnovit, protože nemám ráda nedodělané věci zaseknuté v polovině. Stejna jako ostatní tutorialy, které mám vymyšlené, ale ještě jsem je nestihla vytvořit. Snad někdy ze začátkem prosince by se zde mohly (a to mohly berte opravdu s velkou rezervou, protože já když něco slíbím, tak to obyčejně nedodržím do termínu) objevit.


3.MOJE PRVNÍ KNÍŽKY

Další, řekněme...blbina nebo lépe řečeno připravovaný projekt. Protože každý jsme na počátku naší píšící kariéry někdy začínal. V rámci tohohle projektu bych vám chtěla představit svoje prvotiny, první příběhy, moje řekněme začátky, které se na blog nedostaly a napsat tak o nich článek. Protože jsem dříve místo textového editoru používala obyčejný sešit s tvrdými deskami, přidala bych třeba kromě úryvků i nějaké fotky nebo podobně.
Nemyslím teď jednorázové příběhy, ale knížky, které jsem už stačila dokončit nebo jaká byla původní podoba Mé druhé Já, než jsem ji začala přidávat na blog. (protože i tuhle povídku jsem začala psát někdy před 2,5 roku)
Nevím, jestli by vám to zajímalo, takže ro zrealituji jen pokud by byl zájem z vaší strany (třeba já si ráda čtu díla, která vznikla na začátcích, ale tím vás nechci ovlivňovat :D)


4. PSANÍ

Dneska se mi podařilo překonat asi týdenní tvůrčí krizi. Také se vám stává, že když máte zrovna největší náladu něco vytvářet, povinnosti vám to nedovolí? Nebo zrovna musíte někam odejít nebo se učit? Upřímě...u mě to ani jinak není :)
Opět mám pocit, že jsem propadla jisté závislosti na počítačových hrách (ne, že bych u toho seděla kdovíkolik hodin, ale spíš teď místo wordu zapnu tu hru a...znáte někdo Worms 2? (je to sice strašná blbost, ale...baví mě to no)
Každopádně kapitolu TEODu mám rozepsanou, takže tak bídně na tom zase nejsem. Vím, že jsou to silná slova, ale osobně bych ji chtěla dokončit do konce roku ( i když jsem smířená s tím, že to za žádnou cenu nemám šanci stihnout, ale musíme si věřit
:D) Mám totiž v hlavě nápad na takový Větší příběh, který bych chtěla začít zveřejňovat s Novým rokem (ale z určitého důvodu musím příedtím dopsat TEOD)
Věčnost stojí s nejspíš ještě dlouho stát bude...

Omlouvám se za chyby v textu, ale stvoření jménem Vera je až příliš líné, než aby se jí to po sobě chtělo opravovat. Prosím nezabijte ji :)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Altheda Altheda | Web | 27. november 2012 at 8:13 | React

Čas je aj u mňa už veľmi vzácna vec... Ale ty si aspoň nájde čas na písanie, ja ani len na to! No nič, u mňa síce, keďže som nepísala, by si nemohla komentovať ani keby si ako chcela, ale som si istá, že ostatní to pochopia:) Keď je málo času, nedá sa s tým nič robiť...
Tie tutoriály mňa bavili čítať, ak budeš mať čas, poteší ma pokračovanie:)
Rozhodne by som si rada prečítala tvoje začiatky:) Je to zaujímavý nápad, bolo by super, keby sa ti ho podarilo zrealizovať.
A s písaním to máš ešte stále dobré. Taký autorský blok môže trvať aj mesiace či rok (hm, ako u mňa). Ale aspoň som to vedela pomenovať než len "proste písať mi teraz nejde". A na nový projekt sa tiež teím:)

2 Faint Faint | Web | 27. november 2012 at 12:35 | React

S tým čítaním to máš pravdu, nedokážem sa sústrediť keď z jednej strany breše pes, a z druhej hučí telka...Teším sa na ďalšie tutoriály snáď sa mi podarí niečo zosnovať a poslať ti...Tie začiatky mám strašne rada, keď si prezerám nejaké svoje prvotiny...Potešilo by ma to :) Dlho som tiež zvažvala taký článok ale dajako nevydalo. Hlave keď ešte stále píšem do takých zošitov a neviem sa ich nabažiť (troolface :D)a s písaním to mám tiež tak..ja si zapnem sims 2 a hrajem ale potom sa prekonám a vypnem to (prestane ma to baviť keď sú v práci a v škole a doma mi ostala jedna siminka to nie je veľká zábava). Na druhej strane, autorské bloky dobre poznám jedna spisovateľka povedala, že sú len preto lebo autor nepozná svoj príbeh a prosredie, ale nemyslím si..ide aj o čas a pokoj...Na nový projekt sa samozrejme teším, budem pevne držať palce aby si TEOD dospísala čím skôr...

3 Tigris Tigris | Web | 27. november 2012 at 15:11 | React

Dokonale Tě chápu, s nedostatkem času se potýkám také. Představa, že bych měla hrát počítačové hry a nemít rozvrhnutý program, abych za každý den udělala to nejnutnější, je pro mě nemyslitelná.
A škola.. dlabu na ni, jak to jde. :D Asi se není moc čím chlubit, ale pak mám aspoň čas číst si "čistě oznamovací články" od unavených blogerů. :D
Taky jsem si prošla fází neustálého paření PC her a děkuji, už nikdy víc. :D
Tak přeji hodně sil i inspirace a budu se těšit na Tvé další výtvory. :)

4 Vera Vera | Web | 27. november 2012 at 15:41 | React

[1]: Čas je strašný! :) máš ho, když ho nepotřebuješ a když ho nemáš, tak ho zase nutně chceš mít...:)
Jsem ráda, že tě ty tutorialy baví číst, protože z takové reakce aspoň vím, že je nevytvářím nadarmo :).
Autorské bloky jsou na nic...i když mě se naštěstí zatím ještě nestalo, že by se táhly až do měsíců, potom už se mi nějak podaří zase se do příběhu dostat. Těm, kterým se to  stane vždycky hrozně přeji, aby se z toho co nejdříve zase dostali :D

[2]: A většinou to tak není jenom se čtením, ale i když se člověk pokouší něco napsat. jo budu moc ráda, když se do tutoriálu zapojíš, pokud budeš mít čas :)
Začátky jsou skvělý! V tomhle s tebou souhlasím! Nedávno se mi podařilo vyhrabat svoji vůbec první knížku a když  jsme to po sobě následně četla, docela mě to rozesmálo :) (ne že by to bylo kdoví jak vtipný, ale spíš jsem se smála sama sobě)

[3]: Nemysli si, že jsem kdovíjaký závislák :) I když musím uznat, že před nějakou dobou jsem jím vážně tak trošku byla :) Netrávím dny jen sezením u počítače, ať už třeba píšu nebo na něm dělám něco jiného. Čas sice rozvržený přímo nemám, ale svoje povinnosti si plnit musím, protože jinak si od rodičů nic moc hezkýho nevyslechnu :)

5 Lilly Lilly | Web | 27. november 2012 at 16:06 | React

Ad: milujeme tě i platonicky :D
Tím chci říct, že já sama jsem taky v mnohem větším stresu. Mně stačí když vidím, žes tam sem tam byla, nebo tak. Tvůj komentář mě potěší na půl roku dopředu, takže v pohodě :)

2. Na tutorialy se těším ;)
3. Tvé první knížky? Jak si můžeš myslet, že by mě to nezajímalo O_O
nechápu, jistěže se těším:)
všichni jsme nějak začínali :)
4. Škoda že stojí Věčnost, ale cokoli napíšeš mou maličkost potěší :)
Jinak já mívám dva stavy krize - jak říkáš, něco chci psát, ale nemám čas
nebo, a to je častější projev, mám moře času, nemám nic na práci, ale nevím, co psát. Prostě stagnuji... :)

6 Ænag Ænag | Email | Web | 27. november 2012 at 16:27 | React

1. Toto přesně chápu... já taky potřebuju klid na čtení a ráda píšu komentáře, které něco autorovi řeknou...:)
2. Tutoriály? - no některé z nich jsem četla a ty, co jsem četla stály za to, takže jakýkoli další uvítám!
3. Prvotiny takového úžasného autora jako seš Ty? To bych si dala líbit:) Moc by mě zajímalo jak začínají spisovatelé.
4. Já mám kreativní krizi poslední dobou stále...
Njn známe hry - jednou je zapneme a musíme to udělat vždy, kdy můžeme...
Doufám, že brzy kapitolku dopíšeš:)
Tak krásný den:)

7 Natali Natali | Web | 27. november 2012 at 19:59 | React

Tak tyhle problémy známe asi všichni. ;) Já jsem teď na blogu taky nebyla tak dva tři týdny. Nejsem ten typ člověka, co by se k psaní dokopal, prostě na to musím mít chuť atd, jinak všechno, co napíšu stojí za prd. :D No vidíš, já jsem na tvoje tutorialy úplně zapomněla, ze dne na den. :/ Rozhodně se těším, až je obnovíš. :)
Hry jsou strašní požírači času a taky jsou tak nenamáhavé, že jim dáváme přednost před psaním. :D I já občas propadávám hrám, vždyť víš. :)
A hrozně moc se těším na projekt o tvých začátcích!! :D muhehe, sice pár tvých prvních výtvorů znám, ale určitě ne všechny. :)

8 Alea Alea | Web | 28. november 2012 at 9:47 | React

To znám :). Mě osobně přijde, že u všech mých povídek přichází spisovatelský blok pravidelně s pátou kapitolou :D. Alespoň doteď to tak vždy bylo.
Bylo by zajímavé přečíst si tvé první výtvory. Je hezké uvědomit si, jak moc se člověk (a jeho styl psaní) změnil - třeba jen za půl roku.
TEOD je prostě úžasná povídka! Už i ta jednorázovka, ze která vznikla, byla naprosto úžasná a jako kapitolovka je vyloženě perfektní :)!

9 Hejlynka Hejlynka | Web | 28. november 2012 at 16:28 | React

Na obnovení tutoriálů se moc těším...Docela jsem na ně pozapomněla, ale nějaká chytrá rada se vždycky hodí...:-D
A strašně se těším na tvoje první výtvory...:-D

10 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 29. november 2012 at 18:03 | React

S těmi komentáři jsem na tom většinou dost podobně. Jak s oblibou říkám, čas je nedostatkové zboží... :D Tudíž, většinou stihnu jenom na blogy nakouknout, rychle zkouknout novinky a na tvorbu se zaměřit až se ten čas prostě najde. :)
Na tuttoriálový projekt se těším, (protože si podobné návody moc ráda pročítám, ale jsem moc zdechlá si je hledat. :D) A na tvoje literární pokusy jakbysmet! :))

11 Vera Vera | Web | 1. december 2012 at 23:45 | React

[5]: To že Věčnost stojí mě po pravdě taky příliš netěší... :-?
Dobře, speciálně pro tebe se s tím pokusím něco udělat, ano? :)
Naprosto souhlasím a ještě bych přidala třetí bod - Je čas, je dokonce i co psát, ale...za B*ha se do toho ne a ne dostat.

[6]: Nevím, jestli po jejich přečtení nezměníš názor :D Jsou totiž...ehm...zajímavé. Tím myslím, že jsem předtím byla trošku jiná, než jsem teď :)
teď už se s hrami snažím moc nekamarádit  a hodně je omezovat, protože být závislák mě fakticky netěší :)

[7]: Pokud bych se do psaní nedokopala, tak bych za celý svůj život nedokončila jedinou mini-povídku :) ale myslím ,že ve tvém případě, i kdybys snad psala pod sebevětším tlakem, by vznikl jen další skvělý příběh! :)
Ano vím, The sims, že :-P
Však ty jsi byla jedna z prvních, kdo moje prvoknížky četl a potom už je jen jedna, o které víš, ale ještě jsem ti ji neukazovala (nevím, jestli si pamatuješ, jak's kdysi říkala, ať ti ji donesu ;-) )

[8]: Jo? :) Pětka bude v tvém životě očividně tajemné a záhadné číslo :-D
Troufnu si říct, že změnil a radikálně :) Ostatně, s časem se mění naprosto všechno, i když si to třeba neuvědomíme. Ale jak si řekla - je krásně se podívat do minulosti a podívat se (přečíst si) naše začátky :)
Vážně se ti TEOD tak líbí?! Tyjo!!! od nikoho jsem nečekala takovou reakci (hned u druhé kapitoly)
A DÍKY MOC!!! Strašně, opravdu strašně si cením toho, že to čteš! protože to, co píšeš do komentářů  tak úžasně povzbudí a hned dodá energii abych pokračovala dál. :D

[9]: Nejsi jediná, kdo trošku pozapomněl :) já jsem si to také uvědomila teprve nedávno, že jsem na to dočista zanevřela. To, že se Těšíš, zas Těší mě :) Jen se bojím, co na to řekneš :D

[10]: Souhlasím, času není nikdy dost a zvláště, když jej člověk potřebuje. Navštěvuji blogy podobných způsobem, jako je ten tvůj, na čtení je třeba klid :D

12 Lilly Lilly | Web | 2. december 2012 at 9:50 | React

[11]: tak tak :)
Speciálně pro mě? Jsi zlato :)

A k Layrinu: Samozřejmě, že královna Layrinu nesmí být nehezká:D
A že by si měl Will vybrat ženušku sám? To bychom se ovšem taky nemuseli dočkat, že ano:D

13 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 3. december 2012 at 22:27 | React

1. No jo, čas je zrádný a já ho mám v poslední době taky nedostatek :) takže já tohle naprosto chápu. A s těma příběhama jsem na tom podobně. Například jsem si u tebe na blogu ještě nepřečetla druhou kapitolu k TEODu, ale to protože na to potřebuju dostatek času, abych se mohla soustředit a něco z toho měla. :)
2.Samozřejmě, že si na to pamatuji, jak bych mohla zapomenout? ;) Určitě se na to těšim, protože to bylo super. Každá rada dobrá a tyto tvé články byly psány skvěle s přehledem a logicky. Moc se mi to líbilo. :)
3.Tak to bude víc než zajímavý. Jsem zvědavá na začátky takhle skvělé spisovatelky! ;)
4.Sice musím ještě přečíst předešlou kapitolu TEODu, ale už tak myslím můžu říct, že se na další těšim :)
Hm..a ty chceš říct, že chystáš další příběh? wowowowowowow :D Tak teď se budu těšit ještě víc. :))
Takže díky za info, jsem víc než zvědavá! :)

14 Sherylin Lee Sherylin Lee | Email | Web | 4. december 2012 at 10:38 | React

Viem, aké to je neodpisovať hneď na komentáre, písať len vtedy, keď má človek čas, mať rozbehnuté projekty a nič nepridávať, učiť sa do školy a nestíhať. Chcieť urobiť spústu vecí, dokončiť ich, ale nemať čas. Sadnúť si za pc hru a premárniť zvyšný čas... - no čo poviem, je to veľmi povedomá situácia.

Tento školský rok sa pripravujem na štátnice, onedlho ma čaká bakalárka, musím absolvovať popri práci ešte týždňovú prax v médiách, kde ma zatiaľ ignorujú. Teda spočiatku sa zdalo, že je to v pohode, ale keď pán dotyčný neodpísal na e-mail a ja som mierne paranoidná, tak mám pocit, žeby som sa mala pozrieť aj niekde inde. Síce netuším kde, ale ak sa mi neozve čoskoro, tak určite by som sa mala.

Chcela som spustiť aj noviny, pridať do nich články, graficky ich prepracovať, ale ešte som sa k tomu nedostala, ako vidím bude to zrejme otázka budúcnosti...

Každopádne stránka sa už spustila, čo ma teší a dúfam, že Tebe sa tiež zadarí v projektoch :). Že to medzi nami napriek tomuto nečasu bude na spoluprácu. Ani neviem, či som reagovala na Tvoj článok, čo si mi zaslala, ale každopádne sa mi páčil.

15 C.V.O.K. C.V.O.K. | Email | Web | 7. december 2012 at 20:09 | React

Výkecník! :D Ja mám náhodou výkecníky veľmi rada, vážne,  vždy sa v nich udeje niečo nové a vždy to prinesie dobré správy. A že ten tvoj ich priniesol habadej!

-takže po prvé... ťa chápem. mne sa ospravedlňovať rozhodne nemusíš, trpím rovnakými príznakmi - málo času na dôkladné preštudovanie a zhodnotenie cudzej tvorby.  takže mne sa neospravedlňuj, skôr ty prijmi moje úprimné prepáč že sa ozývam až tak neskoro...
- tie tutoriály... jasné že si pamätáme! je to moja pomocná barlička! som veľkým fanúšikom tchto článkov, vždy mi v istom zmysle pomôžu. Takže si vezmy koľko času chceš, ale rozhodne na ne nezanevry. Nadšene čakám na rady profesionála :)
- po tretie : to ti nie je hlúpo sa tak pýtať? o_O SAMOZREJME že to chceme vidieť! všetko, čokoľvek od tvojej prvej básničky až po nezverejnené alebo vyškrtnuté časti zverejnených kníh. VŠETKO! Chcem sa rozplývať nad umením tvojho slova vo všetkých ohľadoch. syp to tu po tonách! :-D
- problém zo štvorky dôverne poznám. dlho... naozaj VEĽMI dlho som mala hnusný blok. a potom, keď ponečne pominul, nie je čas kedy zvečňovať myšlienky. škola, krúžky, rodiny, priatelia, spánok... posledný mesiac píšem zásadne iba na zastvávkach, keď čakám na autobus. alebo na druhú stranu písomiek :D  hrôza des jednoducho, 24 hodín je stsrašne málo, keď človeka kopne múza :/
v každom prípade : nový príbeh? nič nedokáže zlepšiť deň viac, ako takáto správa. nič. :) naozaj nič :) žiarim ako vianočný stromček a teším s ana nový rok :)

16 Medvídek Medvídek | Web | 11. april 2013 at 19:05 | React

Hodiny vyrobené ze dvou atomů jsou zázrak moderní techniky http://medialni.blog.cz/1301/fyzikove-vyrobili-hodiny-ze-dvou-atomu

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement