.


Kritika

30. december 2012 at 1:59 | V. |  Oznamy
Ahojky! :)
Tenhle oznam bude docela krátký a...vlastně nejde nic o tom, co by se dělo na blogu nebo podobně. Jde spíš o něco, co bych chtěl říct já vám...no, ani nevím jak to zčít. Zkrátka i když to tak možná nevypadá, jsem upřímný člověk a obyčejně nemám problém vyjadřovat svůj názor, ať už je jakýkoli. A každý z vás by určitě ke svým povídkám potřeboval takový komentář, který by mu ukázal, co má zlepšit, co je naopak dobré, aby si z toho něco odnesl...ale co když se mi nepodařilo najít nic, co bych mohla zkritizovat? Když nemám co dodat ani ke stylu psaní, ani k opakování slov, ani k ničemu, co se mi NELÍBÍ.

A tady nastává právě kámen úrazu. I když totiž komentuji, jak komentuji, někdo si může myslet, že se mu všemi těmi pěknými slovy snažím vlézt do prdelky...že mám za každou cenu potřebu jenom chválit a ne se na věc dívat realisticky. Není to tak. Jak už jsem napsala v odstavci předtím - někdy prostě NENÍ CO KRITIZOVAT.

Věřte mi, že se nebojím říkat lidem pravdu, stejně tak jako nesnáším, když mi někdo lže nebo když je někdo neupřímný ke mně. Svými komentáři vyjadřuji to, jak na mě (třeba kapitola v povídce) působí, protože jen z takové reakce čtenářů autor skutečně pozná, jestli se příběh líbil nebo nikoli. Uznejte, že je krásný pocit, když víte, že váš příběh zaujal, ale zároveň NEJDE o to plácnou autorovi na blog několik sladkých slovíček jen tak pro nic za nic, i když k jeho tvorbě máme značné výhrady.

Proto...nechci, aby si o mě někdo myslel, že jsem vlezdoprdelka...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tewie Tewie | Web | 30. december 2012 at 11:06 | React

Neboj, nemyslím si to.
Víš, já zase nechci říkat nepříjemnou pravdu, ale než mazat med kolem pusy, to radši budu mlčet.
Takže pokud komentuji a čtu = líbí se mi to, a konkrétně u tebe - MOC.
Have a nice day, sweetie :)

2 Vera Vera | Web | 30. december 2012 at 11:35 | React

[1]: Tak to se mi ulevilo :)
Nepříjemná pravda bolí, ale i tu člověk může vyjádřit tak, aby to autora tolik neranilo. Taky se mi podobné komentáře nepíšou nikdy snadno, ale souhlasím s tebou - než mazat med kolem pusy, to se raději nevyjadřovat...

You too, Sweatheart :-)

3 Faint Faint | Web | 30. december 2012 at 13:26 | React

Ojojoj toto nie...nemyslím si...sama často neviem reagovať, lebo je okolo mňa plno skvelých autorov, lepších ako som ja sama.Ak sa mi niečo u niekoho nepozdáva (väčšinou začínajúcich tak im to pekne napíšem)...Je pravda, že sa nájdu ľudia, ktorý nie sú úprimný a takým ľudom napíšu ako veľmi sa im to páčilo, prípadne kedy bude dalšia kapitola a možno si ani neuvedomujú ako mu tým poškodia...hej poškodia, myslím, že kritika je pre každého dobrá, zažila som aj keď sa mi to nepáčilo, teraz už chápem...na druhej strane ten, ktor vidí všade len niečo zlé nie je kritik

4 G. Hammerlik G. Hammerlik | Web | 30. december 2012 at 14:58 | React

A toho sa ja vždy bojím. Snažím sa byť chladným realistom, je to ťažké. Niekedy sa bojím, či to nevyznie príliš surovo, inokedy, či som to s tou chválou (šajze) neprepískla.
Som objektívna, aspoň myslím.
A potom za to schytávam ("No tak ti teda pekne ďakujem. Sorry, že nemám taký talent ako ty." - a to je iba čas z toho čo počujem keď to ich dielo práve nie je dielo na Nobela). Väčšinou sa odosobním, no je to umenie.
Dobrá kritika - tej je málo. Preto sa snažím ju vzkriesiť. Pokúšam sa.

A potom, vždy je tu tá trápna a pritom pravdivá fráza, ktorú používam ja, stará pubertálna mrcha:
"Mám právo na svoj názor a ty tiež."

5 Tewie Tewie | Web | 30. december 2012 at 15:47 | React

Kreslit líp jak ty? He, he, nevěřím.
Deprese - já zpočátku.
Nejdřív brečím, nebo koukám do prázdna, pak se sama na sebe naštvu a jdu něco dělat.
Jako třeba kreslit.
Letos na podzim jsem si zapalovala svíčku - ani nevěříš, jak moc to pomáhalo - doporučuju :)
Ale díky za pochvalu.

6 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 30. december 2012 at 19:55 | React

Mluvíš mi z duše.
Já se snažím slušně poradit, byť tolik zkušeností zase nemám, ale každý máme přece nějaký názor, když to na nás nějak působí, ne? A každý se spisovatelem nerodí, to si někteří neuvědomují...  
Ale.. někdy to prostě nejde a já musím jenom všechno vychválit. Přesně jak si psala. A možná se i za to někdy cítím hůř (jako vlezdoprdelka s postranními úmysly) než za ten "kritický" komentář. :D

7 Hejlynka Hejlynka | 30. december 2012 at 22:07 | React

Mě to tak rozhodně nepřipadá, ikdyž nějaká ta kritika by občas pomohla...Nutno ovšem uznat, že u některých autorů opravdu není co kritizovat...:-)

8 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 30. december 2012 at 22:18 | React

Tohle bych si o tobě NIKDY nemyslela. ;)
Ale chápu přesně, co tím máš na mysli. Miluju povídky mých obíbených blogerů a jsem hrozně šťastná, že jsem našla všechny tyhle báječné pisatelské duše! A je opravdu často těžké hledat nějakou kritiku :)
No..tímto Ti chci i velmi poděkovat za krásná slova, která jsi mi napsala na blogu..Ani nevíš, jak moc jsem i já ráda, že jsem Tě "poznala"! A můžu s jistotou říct, že ty jsi taky skvělá!! A moc! :)) ;) Takže také Ti děkuju! :)

9 Vaše Angela Vaše Angela | Email | Web | 31. december 2012 at 12:11 | React

Rozhodně si to o tobě nemyslím :)
Někdy je opravdu hodně těžké něco zkritizovat, protože na tom ani nic ke kritice není... Snažím se být s kritikou mírná, většinou nalézám blogery, kteří píší mnohem lépe než já a pak bych se mohla akorát dočkat toho, že mi napíší: Píšu lépe, než ty, takže nemáš co kritizovat. Najednu stranu by to byla pravda, ale každý má přece právo na svůj názor :)

10 Vera Vera | Web | 8. january 2013 at 23:59 | React

[3]: Nemám ráda neupřímné lidi...hodně často se z nich stávají pokrytci a to potom...člověk ani neví, jestli to co píšou, si skutečně myslí...
Já se snažím nepsat škaredou kritiku, ale máš pravdu, pokud je něco, co se mi nelíbí, tak je určitě dobré do napsat :) (ale jemně)

[4]: Myslím, že ty objektivní jsi! :)
tedy soudím čistě podle toho komentáře, který jsi mi psala k povídce (jako kritika to bylo skvělé a pomohlo to, tohle ti můžu říct na rovinu, protože v další části jsem se podle toho snažila alespoň z části řídit)
být realistou je nejlepší, i když já se bojím že když něco vytknu, autor se může urazit, ale...je to každého názor.

A já budu moc ráda za každou kritiku, kterou mi napíšeš :-P

[5]: nevěříš? porovnáme naše kresby? :)
to, jak popisuješ svoje fáze deprese to na mě také téměř dokonale sedí. Většinou  jsem na sebe naštvaná, pak začnu brečet, pak se snažím o věci přemýšlet u toho koukám do prázdna, potom jsem naštvaná na sebe, že jsem Něco neudělala jinak a potom jdu něco dělat :), většinou až potom, co to trošku přejde...

[6]: Jasný :)
a navíc - myslím si, že právo na vlastní  názor má i ten, který v psaní není zrovna tak dobrý. Sice neumí psát, dobře...ale když něco čte a nelíbí se mu to, tak jak jinak to dát autorovi najevo? to bychom potom všichni museli být spisovatelé.
Mě třeba nedělá problém přijmout kritiku od úplného začátečníka :)(bez toho, aniž bych mu musela psát komentáře ve stylu -  "moje tvorba je špatná? podívej se na svoji!" ale hodně záleží na tom, jak tu kritiku člověk podá)
Ten pocit vlezdoprdelkování...je hrozněj, to ti dávám tisickrát za pravdu! :)

[8]: Jo přesně přesně přesně!!! :)
A nevíš jak já jsem ráda, že jsem poznala Tebe! Ty jsi naprosto úžasnej člověk! ze všech komentářů, které píšeš jako povzbuzení lidem, které trápí depka...(Mě, Tewie...) jde hrozně poznat, jak ti na nich (nás) záleží! A já si toho moc vážím a tebe za to nepřestávám obdivovat!! děkuju! za všechno :)

[9]: To, že ti někdo napíše, že píše daleko lépe, než ty, svědčí tak akorát o pořádné aroganci :D
Máš právo na názor ať už píšeš dobře nebo špatně, to ti nikdo nevezme. A když už...kritika je od toho, aby člověku ukázal v čem se zlepšit. pokud ji někdo ignoruje a myslí si, jak je super...no tak má smůlu a ty "chyby" tam budou, ale za to si mohl sám... :-P  - tys mu o nich říkala

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement