.


January 2013

Informativní

31. january 2013 at 20:54 | V. |  Oznamy

Jak už říká název, jde pouze o informativní článek.
Napadlo mě, že bych vždycky se začátkem měsíce ve zkratce napsala, co se během něj na blogu bude dít, co chystám nebo co bych chtěla, aby se dělo :)
Neříkám, že to je zrovna bezva nápad...ale tak...pokud by vás to nezajímalo, číst to nemusíte :P

 

LD - 21.1 - 27.1 2013

29. january 2013 at 23:07 | V. |  Literární Deníček

Tento týden jsem se psaním nepohnula nic moc...
Zatom to vypadá tak, že 6. kapitola Teodu přjde...popravdě řečeno netuším, ale doufám, že ještě do konce týdne :)


Psát nejdříve do sešitu nebo rovnou do wordu?

26. january 2013 at 22:58 | V. |  Tutorials

Psát nejdříve do sešitu nebo rovnou do wordu?

Nápad na tento tutoriál jsem měla v hlavě už delší dobu, ale zatím jsem se nedostala k tomu jej napsat, protože jsem teď několik měsíců nechávala tutoriály ladem. Podobný článek si ale na své stránce publikovala blogerka Faint a já…tak nějak nechci mít pocit, že jsem ji okopírovala. Není to pravda! Ale myslet si koneckonců můžete, co chcete.

Teď ale k věci - Textový editor anebo obyčejná stránka v nějakém sešitě. Co z toho je vlastně lepší? S ohledem na to, že si vaši tvorbu zveřejňujete na blogu (a z deníčku byste ji stejně dřív nebo později museli přepsat
Stejně jako na většinu "návodů na psaní" ani na tuhle otázku neexistuje přesná odpověď a tak záleží především na tom, jaký způsob vyhovuje vám.
Alespoň pro menší přehled se pokusím ke každému napsat pro a proti. (Samozřejmě, že výhoda jednoho je nevýhoda toho druhého! - některé jsem proto podruhé už nezmiňovala)Edge Of Darkness - 5 1/2

23. january 2013 at 0:32 | V. |  The Edge of Darkness

Neměla bych ji zveřenovat, ale dlouho tu nic smysluplného nepřibylo...
Je to jenom hrubá forma toho, co se ještě bude hodně upravovat
Říkám, že bych ji neměla zveřejňovat...
Jo ehm..ještě něco jako varování...tahle část je opravdu divná :D
Tak se nelekejte...
PS: Nebojte, brzy se kruh postav rozroste víc! :)

5.

Najednou mi kdosi ze zadu vší silou stiskne paži.
V ten okamžik ve mně zamrazí hrůzou natolik, div se mi nezastaví srdce, že dočista ztuhnu strachem neschopna sebemenšího pohybu. Krve by se ve mně nedořezal.


LD - 7.1 - 19.1.2013

20. january 2013 at 21:24 | V. |  Literární Deníček

Tak tady to máte :) Co se týče TEODU - Mám dokončenou první část páté kapitoly a ta druhá je hotová tak z 50% a nevím, jestli ji stihnu dneska dokončit, protože mě v sešitě čeká organická chemie...

Literární Deníček

15. january 2013 at 21:50 | V. |  Oznamy
Viděla a setkala jsem se s tím už na spoutě blozích, takže možná někteří (ne-li všichni) vědí, o co jde, ale pro ty, kteří by se s tím mohli setkat poprvé to raději vysvětlím. Jde o krátké zápisky v na motiv deníčku, ale ke každému dni od pondělí do pátku uvedete - Na čem pracujete, rozsah, čas, popřípadě ještě hudební doprovod nebo pár poznámek ze strany autora.
Nechala jsem se také mírně inspirovat a něco podobného si sama vedu asi týden, pro orientaci, kolik jsem toho (NE)napsala. Původně jsem to sice plánovala jenom jako jakýsi svůj vlastní přehled, ale je tu i možnost, že bych si to mohla zveřejňovat na blogu, jenže netuším, jestli by to vůbec někdo četl. Já osobně podobné články projíždím a u mých oblíbených autorů, protože mě zajímá, co momentálně píšou (i když literární deníček většinou nekomentuji, protože k němu nemám co dodat...)

V podobných oznamech se vás vždycky ptám na váš názor a ani teď tomu není jinak. Takže...především by to bylo pro vás, takže mi prosím upřímě řekněte - Je to zbytečné? Zajímalo by vás to?...

Edge Of Darkness 4 - 2/2

9. january 2013 at 23:31 | V. |  The Edge of Darkness

S opožděním - druhá část čtvrté kapitoly. Už ji mám v počítači uloženou docela dlouhou dobu, ale...v tu dobu, kdy jsem ji psala, moji hlavu terorizovaly myšlenky, že TEOD jde opět totálně do hajzlu, že to jen zbytečně protahuji a čtenáře to tak musí unudit k smrti. Kdo jako autor podobné pocity nezná, žejo...(nebo jsem třeba jediná...)
Tak bych mockrát chtěla poděkovat Natali, která byla tak hodná a udělala mi Betareading! :) (říká se tomu tak?...)
každopádně ještě jednou díky, díky díky!!
když tak nad tím přemýšlím, zjišťuji, že tahle povídka by fakt potřebovala pořádnou kritiku...Nějakou dobu stojím bez hnutí jako přimražená a nejsem schopna ze sebe vypravit jediné slovo, hlásku, dokonce ani pohyb. Nohy, jako by mi totiž během té krátké chvíle zakořenily kamsi hluboko do země. Slyším své srdce bít tak hlasitě, že se skrze jeho tlukot jen těžkou soustředím na okolní vjemy.
Vnitřní hlas mi do hlavy tentokrát už křičí, ať odtud okamžitě vypadnu, jinak se mi něco ošklivýho stane. A s každou vteřinou, co jen váhám, se ta pravděpodobnost kriticky zvyšuje.
Stejně jako mé zděšení


FROST

7. january 2013 at 21:35 | V. |  GALERIE

Víte co je největší ironie? Když máte času, že pomalu ani nevíte, co s tím, nedokážete ze sebe dostat jedinou větu a pohnout tak v psaní. Na druhou stranu, když se vám psát chce...prostě není kdy - naštve...
Ahoj! Takže vás všechny zase zdravím! :)
Připadá mi to, že se to tak střídá - pár dní na blogu jsem, potom přijde něco, kvůli čemu tam být nemůžu a potom se zase vrátím...no doufám, že těhle comebacků už moc nebude (respektive že nebudu moc odcházet...samotnou mě to štve :) )
Tyhle snímky jsou focené někdy po Vánocích, myslím, že den před Silvestrem. Měla jsem skoro vybitou baterku, takže to hrozně špatně zaostřovalo (jako by to za normální baterky bylo jinak...)
Všude byl ještě sníh s spoustu věcí bylo zamrzlých...krásný to bylo...teď u nás akorád tak prší...
Doufám, že se budou fotky líbit :)
PS: Děkuji moc všem za milé komentáře k minulému.."oznamu". Potěšilo mě to ^^

Nemoc

2. january 2013 at 22:08 | V. |  Oznamy
Název článku mluví za vše - jsem nemocná...na PC se pro horečku nedostanu...teď to trošku kleslo tak mám alespoň dvě minuty na napsání tohoto článku...

Zatím se mějte
...nemám náladu na smajlíky...

Šťastný Nový rok! :)

1. january 2013 at 0:00 | V. |  In Memories

And Peace for everyone! :)