.


February 2013

Návrat

27. february 2013 at 22:33 | V. |  Oznamy

Dva týdny nic. Mám pocit, že je to zatím nejdelší pauza, jakou jsem si kdy od blogu dala. Je to hlavně kvůli škole. Učitel, kterýho máme na matiku a fyziku se nejspíš zbláznil, (takže teď píšeme skoro každou hodinu...) stejně jako většina dalších. A když mám odpolene trochu čas, tak...toho mám za ten den už dost, že se mi do toho nějak moc nechce. Takže. ano částečně si za tu neaktivitu můžu i sama...

1.3.2013


Snad teď už definitivní datum. Za únom mám jenom 3 články! :O to se mi ještě nestalo...Až se toho sama hrozím. V březnu bych si přála, aby to bylo lepší (ale to bohužel NEzáleží jenom na mé lenosti...)
Já jenom všem moc DĚKUJU!, že si sem najdete cestu, i když jsem NEAKTIVNÍ a nenavštěvuji.
(přiznávám, že se cítím dost blbě, že na vás takhle "kašlu" - nejsou to jenom prázdný slova, já to myslím vážně...tak.. se ještě po milionté omlouvám)

Edge Of Darkness - 6

13. february 2013 at 19:44 | V. |  The Edge of Darkness

Pro ty, kteří v anketě (jestli je TEOD divnej) hlasovali pro"NE" mám dobrou zprávu a pro ty, kteří hlasovali pro "ANO" tak taky - tohle je (Snad) poslední krizová kapitola! Přiznám, že se psala hodně špatně...pokoušela jsme se ji vyškrtnout, ale jinak se mi nedařilo navázat dál, aby to dávalo smysl...takže ji tu máte. Původně měla asi dvě nebo tři verze z toho tahle je nejvíc zkrácená a je v ní necháno jenom to, co tam opravdu být musí, abych nezdržovala. Chci s příběhem konečně pohnout k HLAVNÍMU dění, které se pomalu blíží :)
Já jen doufám, že vás to (5 a 6 kapitola) zatím neodradilo.
Jinak chci stračně poděkovat všem, kteří tuhle povídku čtou a komentují - "DÍKY VÁM JSEM TO NEVZDALA!" :)

Návod, jak napsat ZARUČENĚ skvělý příběh!

11. february 2013 at 18:46 | V.


Žiju!!!
Ale mnoho nechybělo a mohlo být všechno jinak. NE nemyslím,že bych snad uvažovala o sebevraždě (jen mezi námi, na to jsem až moc velekej srab) ti, co četli ten Edit asi ví. NE NEpsala jsem si ho proto, abych si stěžovala, otravovala vás s tím, jakým obdobím si teď momentáně procházím. NEjsem, teda nemylsím si, že jsem ten typ člověka, který chce, aby jej někdo litoval, já se jen potřebovala někde vypsat...

Přesto bych ale nesmírně chtěla poděkovat CVOK, Lauren, Tewie, Althedě, Aenag a Erin za obrovskou podporu z jejich strany, díky které jsem se cítial hned o mnoho líp! Holky jste skvělé! Mám vás hrozně ráda a vůbec nevím, co bych bez vás dělala! :)

Také chci moc poděkovat všem, kteří si sem našli cestu i po dobu mé neaktivity a i když jsem u nich teď nebyla skoro dva týdny, nezapomněli, že pořád ještě existuje ta nepatrná osoba v blogovém světě s přezdívkou Vera.
A nakonec chci jedno velké díky poslat i Nice Roovy, za její krásné komentáře k povídce Věčnost! (Jen se stydím za to, že jsem od ní ještě nic nečetla :X - budu to muset napravit...:D)

Jsou prázdniny a tak se chystám psát. NE protože bych měla, ale protože cítím, že se mi tak nějak chce. Šestá kapitola se blíží ke své polovině a co nevidět by se mohla objevit i tady na blogu, ale nechci zase dávat moc ukvapené sliby a potom je nedodržet..

Ale k článku - Je starý někdy z podzimu (myslím že říjen nebo listopad) 2012 a původně jsem jejn plánovala do časopisu ZAS, který vytváří Sherylin lee. Ta mě sice požádala, abych jej prozatím nikde nepublikovala, ale...jsou to už skoro čtyři měsíce a ten článek mi dal docela práci...tak bych chtěla aby si jej alespoň někdo přečetl. Omlouvám se, jenom doufám, že ti to nebude vadit, protože potom by mě to mrzelo...:(


Návod, jak napsat ZARUČENĚ skvělý příběh!


Na internetu se dá najít spousty návodů či rad, které by začínajícím spisovatelům nebo i těm, kteří se psaní věnují už delší dobu, měli poradit, jak se ve své činnosti zlepšit. Každý z nás minimálně jednou ve svém životě snil o tom, že vytvoří dobrý příběh, který by se jednoho krásného dne mohl zalíbit některému z vydavatelství a dostat se tak k širší veřejnosti.
A právě podobné články bývají často vyhledávány, jelikož jejich úkolem je poradit začínajícím, v čem dělají chyby, co by bylo dobré zlepšit, zkrátka pomoci jim při cestě k vytouženému vydání knihy.
Velmi často tyto rady vytvářejí právě zkušení spisovatelé, kteří se ve svém oboru pohybují už nějaký ten rok a mají za sebou už bohatou literární minulost, i když jejich knihy nutno nemusí být světovými bestsellery. Ale i na blogových adresách či v různých projektech můžete na podobné příspěvky narazit.
Dokonce i mě občas přijde daleko lepší si tento článek přečíst od amatérského pisálka, protože jím sama jsem a mám k tomu tak blíž J
"Jak tedy napsat úspěšný neno alespoň dobrý příběh? Jak napsat bestseller?"
Možností je hodně a ironické je, že ta správná vlastně ani neexistuje. Vždycky se najde někdo, kdo si s vaším stylem psaní nebo motivem příběhu nesedne, každého zajímá něco jiného a můžete se snažit, jak chcete, ale jednoduše se nic nezalíbí všem.

Sunset

3. february 2013 at 22:32 | V. |  GALERIE

Dvě fotky z minulého blogu :)
Ty snímky už jsou téměř skoro rok.
Teď to u nás vypadá, že začne jaro, sníh už je v tahu...ale je krásně :)