.


March 2013

Please READ ME

17. march 2013 at 17:56 | V. |  Oznamy
Neumírám, ani neodcházím do žádné jiné dimenze (kdo počítal s některou z těchto možností, tak ho musím zklamat :D)
Ale je tu jiná důležitá věc, kterou bych vám chtěla anebo spíš musím říct.

Jednoduše jsem se vrátila k psaní jedné povídky, na které pracuji asi rok a půl, možná dokonce dva roky, ale až teprve teď jsem si dala předsevzetí, že ji letos konečně musím dokončit. Ten příběh jsem nikdy nikam neuveřejňovala a prozatím ani nemám v plánu, protože jsme se s kamarádkou domluvili, že to tak nejspíš bude lepší. Ta povídka je totiž pro ni.

Když jsem jí před dvěma roky dala k narozeninám první díl, myslím, že z toho byla nadšená a i teď, když jsem jí tak nějak naznačila, co by mohla dostat, tak mám pocit, že jí to zase udělalo dost radost! :) (z čeho mám obrovskou radost i já)
Teď píšu druhý díl, jsem asi v polovině.

A to je to, o co mi právě jde - do doby, kdy má narozeniny zbývají už jenom tři měsíce, což mi situaci zrovna moc neulehčuje, pokud to chci stihnout. a já bych hrozně chtěla.

Chtěla bych se vám všem, kteří čekáte na další kapitolu TEODu strašně moc omluvit, ale nejspíš se v blízké době nedočkáte ničeho...:( Protože jsem ho musela pozastavit, abych mohla psát ten již zmíněný příběh...
Je mi to hrozně líto.....:(((
Spíš až v červnu, ale nevím, co bude, takže to ještě vůbec není jistý...

Neodcházím z blogu to ani nemám v úmyslu, jen bude moje aktivita nejspíš hodně, hodně, hodně nízká. Občas se sem pokusím něco hodit, když budu mít čas.

Vaše stránky budu samozřejemě navštěvovat dál minimálně jednou týdne, tak se nemusíte bát, že bych na vás zanevřela...


Ahoj a zase někdy :)
VeraEdge of Darkness - 7 - 1/3

10. march 2013 at 0:05 | V. |  The Edge of DarknessZase píšu!! světe div se!!
Ale hrozím se toho, že za poseldní měsíc přibyla jen jediná kapitola...A to už je březen. Nemůžu uvěřit, jak strašně ten čas letí...skoro měsíc jsem neskutečně proflákala. Ani čárka, prostě nic. Nevím, jestli mě víc štve, že jsem tak líná něco tvořit (nálada by byla, ale ta lenost...) anebo mrzí, že na to kašlu. Trošku mě ospravedlňuje škola, ale to je tak jediné, na co se "relativne" můžu vymluvit. Vlasntě ještě jedna věc - kdy psaní vzhledem k povinnostem není moc dobrý nápad anebo když doma není zrovna nejlepší atmosféra (třeba když se ségra hádá s rodiči, nebo když se některý z nich zlobí, že jsme za celej den nic neudělali :X)

Měsíc je dost dlouhá doba...chtěla jsem napsat něco jako shrnutí děje, protože bych se ani nedivila, kdybyste zapomněli, co se v minulé kapitole stalo, ale když jsem to zkoušela, tak mi došlo, že to zní pěkně dině :P

Sedmá kapitola by měla popostrčit děj zase někam dál, (mimo Hranu ta druhá věc, o které se mluví v anotaci a pro děj docela podstatná) kromě toho se tam objeví nové postavy (mám pocit, že dvě a v osmé kapitole jich už bude víc.)

Podle toho, co se v ní odehrává, jsem ji rozdělila na 3 části...no a řekněme, že 1. část je ještě více méně..o ničem :D


Přeji příjemné počtení!! :)

PS:Moc vás prosím, mohli byste mi doporučit nějakou hudbu (soundtrack, klavírní melodie...), která by se dala poslouchat během psaní? Skoro všechno, co znám už mám více méně oposlouchané...


Menší otázka ohledně MPK

6. march 2013 at 21:54 | V. |  Oznamy


No, jak asi víte, kdysi dávno jsem na blogu začala realizovat projekt MPK (Moje první knížky)
Někteří jste možná četli povídku (Holka jako Já), kterou jsem psala když mi bylo..řekněme 12, ale o tohle tady teď nejde. Chtěla bych v MPK pokračovat dalším článkem, který by se týkal
PRVNÍ KNIHY , kterou jsem dokončila někdy v šesté třídě :)

A teď bych se právě chtěla zeptat vás - Měli byste zájem o to, si ji přečíst celou (že bych ji sem pravidelně přidávala po jednotlivýchkapitolách) anebo byste si místo toho přečetli jen krátký úryvek? Je to jenom na vás :) Samozřejmě, že bych byla moc ráda, kdyby se našel alespoň někdo, koho by to zajímalo (Omlouvám se, teď za mě mluví moje ego :P), ale na druhou stranu nemá cenu to přepisovat, kdyby to nikdo nečetl...

Kdyby se našlo alespoň 5 lidí, kteří by měli zájem, tak by mělo smysl to realizovat, v opačném případě zveřejném pouze klasický obkecávání o příběhu a nějaký kousek textu :)

První kapitola

4. march 2013 at 23:43 | V. |  Tutorials


Po dlouhé době další tutorial :)
mohlo by jich teď přibýt trošku víc, protože mám docela nápady...
Snad náhrada za to, že se 7. kapitola TEODu malinko...pozdrží...

PRVNÍ KAPITOLAAčkoli se to možná nezdá, je první kapitola nejdůležitější částí celého příběhu! Dobře, ne každému by se to tak mohlo zdát, ale podlé mého názoru v celé povídce hraje přinejmenším klíčivou roli. Mnohdy má jeden z rozhodujících vlivů na to, jestli bude čtenář ve čtení vaší knihy pokračovat anebo přelouská jen pár prvních stránek a hned knihu vrátí zpátky do regálu, odkud ji vzal. Dost často totiž ohledně knihy rozhoduje především první dojem! Úžasná obálka, brilantně napsaná anotace…to všechno je skvělé a tak se všichni nadšeně pustíme do čtení…jenže, co když první kapitola ani z daleka nenaplní naše očekávání?


OTISK

1. march 2013 at 21:02 | V. |  GALERIE

Jedna fotka z...léta :)
Otisk (překvapivě) mé ruky v mokrým písku u řeky pod železničním mostem.