.


May 2013

Stalo by se to jinak?

8. may 2013 at 14:50 | V. |  Mini-povídky

http://nuovo.stensen.org/wp-content/uploads/2010/09/ripensare-vita.jpg
(zdroj obrázku:http://www.stensen.org/?p=2777)

Povídka do soutěže (S)pisálek, kterou pořádá Lillinka. Vlastně ani tak ne povídka, jako spíš Úvaha. Musím se přiznat, že jsem ji dost odflákla, protože jsem ji do soutěže posílala dsot na rychlo, abych stihla termín odevzdání a o to víc mě překvapilo, že jsem se s ní v průběžném bodování umístala na krásném 3.místě! z 26! :) Opravdu přiznávám, nepočátala jsme s tím a o to víc z toho mám radost! No dost keců, přeji pěkné počtení :)"Udělala jsem tu největší chybu ve svém životě!"
Jak často jsme se s podobnými větami už setkali, kolikrát už jsme ji sami vypustili z úst při pomyšlení na nějakou hloupost, které jsme se dopustili vlastním nedopatřením. Pak nás to trápí, přemýšlíme nad tím, co se stalo, co jsme mohli udělat jinak, jak tomu zabránit, abychom se do podobné situace nikdy víckrát nedostali.


Potřebuji pomoc...

6. may 2013 at 14:03 | V. |  Oznamy
Ahoj :)
Tak jsem opět tady....na malý moment a na pár vteřin...
Dobře, nebudu to natahovat, zkrátka bych o vás potřebovala menší pomoc...
A byla bych moc ráda, kdybyste mi pomohli..

Mám v hlavě příběh...
už jsem se o něm kdysi okrajově zmiňovala, že mám naplánovanou novou povídku, ale zatím jsem se nedostala k jejímu zrealizování, ale i tak bych ji chtěla začít psát ještě tento rok, tedy až dokončím AAD (ten příběh pro moji kamarádku) a Edge of Darkness.
Doufám, protože ten námět mám v hlavě už asi rok...

Ale nemůžu se rozhodnout, kterou osobou bych jej měla psát...A to je asi ten největší problém.
Tak nějak cítím, že První osoba (z pohledu hlavní hrdinky) by se k němu seděla asi nejvíc a sama jsem dost pro tuto variantu..JENŽE...dějová linie skáče dost z místa na místo, respektive se bude odehrávat i na místech, kde se hlavní hrdinka momentálně nenachází a já tak nevím, jestli má cenu vždy to psát z pohledu nějaké jiné osoby (jestli mi rozumíte)
Jako třeba kdyby bylo v Harry Potterovi 7 (kdyby byl napsán v Ich formě) Kromě Harryho i z pohledu Voldemorta (o tom, co se děje mezi smrtijedy) Z pohledu Rona (když se od nich odpojil) nebo z pohledu Hermiony (jak šli znovu do té Tajemné komnaty...)
- protože tyhle věci v knížce popsány vůbec nebyli...

A ty děje by se tak navzájem prolínaly, jenomže ten děj skáče opravdu hodně a já nevím, jestli by v tom potom nebyl zmatek, kdyby to bylo napsané z pohledu sedmi postav...

A potom je tu mám ještě druhou variantu...Jednoduše se držet toho, že je to psané z pohledu hlavní hrdinky, ale když se děj bude odehrávat mimo ni, tak to psát normálně ve třetí osobě. Něco jako kdyby bylo v Hunger Games popsané, co se momentálně děje v Kapitolu (A to nemůže být napsané v provní osobě, protože tam Katniss není a nemůže tak vědět, co se tam odehrává) Chápate, jak to myslím?
Ale na druhou stranu tahle varianta je...nevím, jestli to není divný styl psaní, kombinovat navzájem dvě osoby...

Psát všechno ve třetí osobě se mi nechce, tedy....u téhle povídky by to asi bylo obtížné, i když by se to samozřejmě taky dalo.

Prosím tedy strašně moc ty, kteří tento článek dočetli až do konce, aby mi k tomu řekli svůj názor...já budu vděčná, za každou radu, protože mám pocit, že si jinak asi nepodadím...