.


July 2013

Bontia se ptá: "Mají fotoknihy budoucnost?"

27. july 2013 at 18:48 | V. |  Názory

Nedávno mi přišel email od firmy Bontia (http://www.bontia.cz/) s diskuzí ohledně fotoknih. Přiznávám, že mě to DOST překvapilo, i když dost je opravdu příliš slabé slovo, zvlášť když jsem zjistila, že email byl určený pouze pro úzkou skupinu blogerů, jak se tam psalo, a potom přímo zmíněná adresa mé stránky! Přiznávám, už z tohohle důvodu jsem na to doslova valila oči, protože mi předtím nic podobného nedošlo! Možná jsem naivka, ale mám z toho hroznou radost! :)

Nebudu to dlouho protahovat. Ve zkratce se jedná pouze o úvahu ohledně fotoknih a následně otevřenou diskuzi na téma

Bontia se ptá, "Mají fotoknihy budoucnost? Jak by mohly vypadat za desítky let?". Myslím si …


Osobně si myslím, že za X desítek let už nebudou existovat klasické knihy, jak je známe doposud, myslím tím v tištěné a pevné formě. Čím dál více se totiž začínají objevovat online knihy neboli e-knihy, které jsou v mnoha věcech praktičtější, například se jich dá více najednou snadno stáhnout do čtečky či mobilu atd... (i když si myslím, že tím ztratí své kouzlo...)

Fotoknihy podle mě čeká podobná budoucnost - převedení do online formátu (nebo jak to mám jinak nazvat :) )
Daly by se potom normálně stahovat (za peníze, samozřejmě) a s obrázky v nich by se mohlo třeba i dále manipulovat - to mi na klasických fotoknihách možná trošku vadí. Jednu rádoby fotoknihu mám doma - Poklady země, 1001 fotografíí. Ty snímky jsou jedním slovem fascinující...ale jsou pro mě jakoby mrtvé, protože jsou věčně zavřené v knize, kterou otevřu jednou dvakrát do roka a stejně si je nikdy neprohlédnu všechny. Nemůžu si je roztřídit, jak bych chtěla, upravovat, nebo jinak dále používat, (s ohledem na copyright) a tak přestože těch obrázků mám tolik v knížce, pořád další a další stahuji z internetu...

Co si o tom myslíte vy? :) Jak podle vás budou fotoknihy vypadat v budoucnosti?