.


Informativní článek ohledně MDJ - PROSÍM NEIGNORUJTE!

14. september 2013 at 21:54 | V. |  Oznamy


Zdravím :)

I když mám momentálně totálně vymytý mozek snad všema možnýma písničkama, který si pouštím pořád dokola a nemůžu se soutředit na nic jinýho - jednoduše sedím u wordu, snažím se něco vytvořit a u toho si zpívám when you're ready come and get it nanana na nanana na ♫♪ when you re-e-e-e-e-e-eady when you re-e-e-e-e-e-e-eady (Totální sračka tahle píseň, ale jako, je hezká a dneska ji mám v hlavě snad celej den, takže ji poslouchám pořád a pořád dokola - a teď mě všichni odsuďte za to, že poslouchám Selenu Gomez :D), se mi podařilo něco málo napsat, no spíš přepsat :)

Konečně jsem překonala svoji lenost a začala upravovat MDJ, jenomže... (a tohle se stane vždycky, když nad něčím člověk začně přemýšlet víc, než by se mělo). Znáte ten pocit, kdy máte tendenci všechno totálně překopávat? Protože, když si to po sobě přečtete, tak se vám to...nelíbí?

Tím nechci říct, že bych měla v úmyslu dějově kompletně přeměnit celý první díl ale...přepsat to do jiné osoby, konkrétně do ich formy, protože tak nějak mám pocit, že se to k tomu příběhu hodí líp (už když se to jmenuje druhé já, tak aby to hlavní hrdinka doopravdy vyprávěla) a poslední dobou se mi i tak líp píše. Bavila jsem se o tom s kámoškou a ta mi řekla úplný opak, abych MDJ nechala tak, jak je, že je to v té třetí osobě lepší a navíc bych to musela kompletně celý přepisovat (A já si to uvědomuju).. a tak...nevím, proto bych se chtěla obrátit na vás a poprosit vás, jestli byste mě s tím nemohli pomoct, jestli byste mi nenapsali váš názor :)


Pro ty, kteří četli anebo ne...

Chtěli byste MDJ spíše v 1. nebo 3. osobě?

A ještě tu mám jednu věc, o které uvažuju a je spíš na vás, jestli byste o ni stáli anebo ne - Chtěla bych udělat druhý díl, nad už proto, že někteří z vás o něj projevili zájem :)
A teď se to týká spíš tech, kteří tuhle povídku ještě nečetli, (nebo kteří by si ji třeba chtěli přečíst znovu)
V podstatě jde o to, že bych ji začala zveřejňovat znovu, od první kapitoly a v upravené verzi a potom rovnou navázala pokračování, protože opravdu nevím, kolik z vás tuhle povídku četlo, ani jestli by o to byl vůbec zájem.

Měli byste zájem o to si MDJ přečíst odzačátku, kdybych ho začala postupně znovu zveřejňovat? (v mírně upravené podobě?)

V opačném případě napíšu pouze krátkou anotaci, co se tam zatím stalo, a začala bych rovnou druhým dílem :)Opravdu bych vás chtěla poprosit, jestli byste se k tomu mohli nějakým způsobem vyjádřit, co si o tom myslíte, co byste chtěli a tak. Já totiž nevím a nejspíš to rozhodnutí asi nechám úplně na vás :P


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Hope Hope | Web | 14. september 2013 at 22:53 | React

v anketě hlasovat nemůžu, protože vybrat nedokážu, ALE...ve třetí osobě se líp popisuje, nemusíš tam psát jenom to, co se stalo hlavní hrdince nebo co viděla, ale můžeš "odběhnout" klidně na druhý konec světa ;o), ovšem v první osobě je to většinou čtivější =o)
já osobně si to klidně znovu od začátku přečtu ;o)

2 Vera Vera | Web | 14. september 2013 at 23:14 | React

[1]: S tím popisováním je to jedna velká pravda (a já popisy používám docela hodně často, takže by ta třetí osoba opravdu mohla být lepší) jenomže trošku problém je, že tenhle příběh se téměř výhradně točí jen kolem hlavní hrdinky (jestli víš, jak to myslím :) ) i když sem tam odskočí trošku bokem
Děkuju moc za názor, zkusím o tom ještě nějak popřemýšlet :)

3 Hope Hope | Web | 14. september 2013 at 23:59 | React

[2]: jj, vím přesně, jak to myslíš =o) tak v tom případě by možná bylo lepší to mít v ich formě =o)

4 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 15. september 2013 at 10:40 | React

Ke čtení MDJ jsem se za tu dobu, co tvůj blog znám, ještě nedostala. Na jednu stranu jsem hrozná ostuda, ale na stranu druhou, ráda bych si ho přečetela v přepsané verzi. :-) Nevím proč, ale sympatizuju víc s Ich formou, takže za mě by to byla právě první osoba, ale pokud se rozhodneš přepisovat v osobě stávající, zlobit se nebudu. :-)

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 15. september 2013 at 11:37 | React

Mám - li být naprosto upřímná:
1) Piš, jak to cítíš, to je nejdůležitější. Mně je celkem jedno, jestli čtu v 1. osobě nebo ve 3., ale musí to být kvalitně napsáno - což splňuješ. Takže jestli cítíš, že tam má být první osoba, prostě tam hoď první osobu.

Ad2) Jo, beru druhý díl, ráda si ho přečtu.
Pokud přepíšeš první část, možná si nepřečtu úplně všechno, ale určitě na to sem tam kouknu, aby zjistila, nakolik jsi to změnila - jestli moc, tak to mám smůlu a budu to muset přečíst všechno, aby mi nic neuniklo
:-D

Ankety se zdovolením nezúčastním - říkám, nechávám to na tobě - jestli to chceš do první osoby,dej to do první osoby (i když máš pravdu, že když je tam to "mé druhé já", asi by tam ich forma seděla víc :)

6 Faint Faint | Web | 15. september 2013 at 11:47 | React

MDJ som nestihla prečítať, takže začať znovu sa mi zdá dobrý nápad. Samozrejme ak by ti teda nevadilo, že to musíš prepísať. Mne osobne sa píše aj číta lepšie v prvej osobe. Neviem ako ty :)
Každopádne všetko prepísať to mám chuť aj ja. S TVS pretože prvý diel je katastrofa.
Takže áno určite by som mala záujem, ale je to len na tebe :)

7 Vera Vera | Web | 15. september 2013 at 12:22 | React

[3]: možná, že asi spíš jo :)

[4]: Ale nejsi :) Já taky pořád slibuji, že si přečtu Hurikám, že konečně dočtu 8. kapitolu Nadechnutí a kde nic tu nic :) (ale chystám se na to!)
Právě že jsem to zkoušela přepisovat ve třetí o sově, ale nějak to...nešlo, spíš to vypadá dost podivěn a ještě hůř se to čte :D

[5]: Dóóbře :) možná, že ta první osoba bude asi fakt lepší :)
Samozřejmě s tím počítáma právě proto jsem se ptala, jestli to má cenu znovu zveřejňovat :) Neboj, můžu ti slíbit, že moc dějových změn tam nebude (a tech zásadních už vůbec ne :) ) spíš jen to upravit po slohové stránce (odstranit chyby, kzrátit některý nudný pasáže atd... a teda ještě přepsat to do první osoby)

[6]: super! nudu moc ráda, když si to přečteš! :)
Vadilo nevadilo...spíš postupem času zjišťuji, že se mi tak celkově píše líp, a na třetí osobu jsem si docela odvykla, takže nevím, jak bych dokázala napsat dvojku :)
a po pravdě není to první povídka, kterou přepisuji z er formy do 1. osoby (takže si troufám říct, že malinko vím, do čeho jdu :P jenom to chce čas a trpělivost, já bohužel nemám ani jedno a ni to druhé :D)

Přiznávám se ti bez mučení a dobrovolně - já jsem první díl TvS nečetla, teda některé kapitoly ze začátku ano a pár od konce...takže pořádně ani nevím, jakou to má podobu, každopádně pokud cítíš, že by to chtělo přepsat, pusTˇse do toho :)

8 G. Hammerlik G. Hammerlik | Web | 15. september 2013 at 13:59 | React

Som zástankyňa tretej osoby, ktorá sa žiaľ, vytráca. A to je veľká škoda pretože len málokto dokáže oceniť to čaro rozprávania v tretej osobe. Ktorá má pre mňa neuveriteľné množstvo výhod (parádne popisy prostredia, napríklad, a mne sa dostáva častokrát viac pod kožu) :D

Vždy je však na tebe ako bude príbeh prerozprávaný preto mám pocit, že ty sama budeš nakoniec vedieť, čo bude najlepšie. Nepochybujem o tom.

A keby už malo ísť o to, určite to prečítam pekne od začiatku!  
Veľa šťastia, trpezlivosti, nápadov a čokoládových fontán prajem. ;-)

9 Lauren Lauren | Web | 15. september 2013 at 15:02 | React

Přestože se k tomu kopu už hodně dlouhou dobu, k MDJ jsem se ještě nedostala a pěkně se za to stydím. Taky teď procházím obdobím, kdy škrtám celé povídky a přepisuji je. Takže moc držím palce. :) Problém s 1. a 3. osobou také řeším dost často a i já se v poslední době uchyluji spíš k 1. osobě. Což se mi v případě SD celkem vymstilo. Ano, záleží na tom, jak to cítíš Ty a jak se Ti píše lépe. A koneckonců pokud je příběh napsaný dobře, tak je přece úplně jedno, v jaké je osobě. :) Já rovněž budu nejspíš povídky zveřejňovat úplně odznovu, takže bych si upravenou podobu ráda přečetla. :) I v kombinaci s tím, že jsem MDJ ještě nečetla. *mlátí hlavou o stůl*

10 Infinity Infinity | Web | 15. september 2013 at 17:44 | React

Já jsem tuhle písničku od Seleny dřív také poslouchala, ale teď už jí nemůžu ani slyšet, jak je oposlouchaná. :D

To znám, u nějakých mých povídek mám chuť je přepsat úplně celé.

Já jsem MDJ četla celé a určitě bych tu osobu neměnila, mně se to líbilo moc tak, jak to bylo napsané. Takže já hlasuji pro to, nechat MDJ ve třetí osobě. :-)

Já bych uvítala pokračování, ale určitě bych být tebou na první části MDJ nic neměnila, nic bych nepřepisovala, nechala bych celou povídku tak, jak je. A rovnou bych navázala pokračováním. :)

11 sarushef sarushef | Web | 17. september 2013 at 16:16 | React

Necetla jsem to, ale mam radeji 3 osobu.

12 Vera Vera | Web | 17. september 2013 at 17:00 | React

[8]: Narazit v knížce na třetí osobu je dnes v příběhu docela zázrak. Tím myslím knížky, které vycházejí v dnešní doba. Je to škoda, ale podle mě je to spíš tím, že ve třetí osobě se obecně píše hůř, než v ich formě a proto od toho raději každý dá ruce pryč. Vím, výhod to má hodně (zvlášť jenom to popisovat pocity nejen hlavního hrdiny je super) a k tomu ty popisy! :)
dřív jsem ji ke psaní hodně používala, ale teď, nevím jestli mě ztačínají ovlivňovat styly jiných spisovatelů, se mi v ní píše hůř...
děkuju moc :) - (a tobě taky spoustu čokoládovýcch fontán :P)

[9]: Jsem ráda, že v tom škrtání, přepisování a zase škrtání celých povídek nejsem sama :D děkuju, taky držím palce! (s SD, MZ a novou verzí BR! na kterou se těším jak malej fracek na vánoce! :D, takže se nemůžu dočat, až je začneš zveřejŇovat od začátku :) )

[10]: Mš se zatím ješět neoposlouchala, i když ji během dne poslouchám...neščetněkrát, ale to přijde :D
Hrozně moc mě těší, že se ti ten příběh líbil! hrozně to pro mě znamená :)
Neboj, dějová linie zůstane téměř nezměněná, jenom to celé trošku doladím po slohové schránce, upravím chyby, zkrátím některý nudný pasáže...(aby mě s tím nakladatelství potom nevyhodilo, pokud se to tam někdy vůbec odvážím poslat :D)

13 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 26. september 2013 at 13:59 | React

S tímhle rozhodováním mám problém u každé povídky :/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama