.


Setkání s literární postavou

23. september 2013 at 13:25 | V. |  Mini-povídkySoutěžní povídka do soutěže na blog.cz. celkově opět trošku mizérie, ale je to to poslední, co se mi podařilo na poslední chvíli zpatlat :) Navíc...krátké rozsahy mi nikdy moc nesedly...:P
Za dvě hodiny už budu na cestě do Francie :)
No, nezbývá mi nic jiného, než popřát hezké počtení :)V agentuře pro setkání čtenáře s literární postavou bylo plno. Když jsem společně s mojí mladší sestrou vstoupila dovnitř skleněnými dveřmi, zástup čekajících lidí se táhl až k nám. Ze stojanu vedle vytahuji jeden z barevných letáků a prohlížím si dnešní program. Seznam postav, se kterými je v tento den možné se setkat se táhne přes dobré dvě stránky, a na jeho vrcholku jsou tučným písmem zvýrazněna dvě jména: Harry Potter a Severus Snape. Není divu, že je tu dnes tak narváno.
Fronta se pomalu začíná posouvat dopředu a po několika nekonečných minutách konečně stojíme před recepcí, kde se nás žena s tlustými okuláry ptá, proč přicházíme.
"Chci vidět Katniss!" Vykřikne vzrušeně má mladší sestra.
Souhlasím s ní, taky chci vidět Katniss - obdivuji ji od první kapitoly až po poslední slovo, kterým končí třetí kniha. Za to, jak se nabídla, že půjde místo Prim do arény, a také jak dokázala vzdorovat Capitolu
"Je mi líto" odpoví recepční protivným hlasem a samolibě se usměje "Slečna Everdeenová se právě vrátila z Hladových her, dnes není na programu" a se slovy přijďte jindy, nás odbude.
Nakonec se nám ji přece jen podaří přesvědčit. Neochotně nás zavede do sterilní místnosti, kde nás personál v bílém položí na lehátka a k hlavě nám připojí dvě elektrody. Zavírám oči a připravuji se na naše setkání.
"Už přichází!" křikne najednou sestra s nadšením "Je taková, jak jsem si ji vždycky představovala! S rozpuštěnými vlasy…"
Zvláštní, já svou Katniss vidím s jednoduchým copem sčesaným na stranu…"
"…a odznakem reprodrozda na jednobarevném tílku!"
…v loveckých šatech s dlouhým lukem přes rameno. Nerozumím tomu, jak může ten samý člověk v očích dvou lidí vypadat…
Až teď mi dochází, že si každý představujeme postavy v knihách docela odlišným způsobem a jejich podoba pak ožívá až v naší fantazii.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 23. september 2013 at 19:51 | React

Dobré! Mám ráda tvůj styl krátkých povídek :D Nutíš mou mysl pracovat! :D To se mi líbí :)))

PS: Doufám, že se z Francie vrátíš plná zážitků :D Opatruj se, pá :) :* ♥

2 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 26. september 2013 at 13:58 | React

Pěkná :) Asi nejoriginálnější, jakou jsem v této soutěži četla :)

3 Infinity Infinity | Web | 6. october 2013 at 10:47 | React

To je nádherně napsané! :O  Hlavně ten závěr se mi moc líbí. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama